Golf

Golf

Venkovní sport, který se hraje pomocí holí a bílého míčku. Cílem hráče je dostat míček z odpaliště do jamky na co nejmenší počet ran. Hřiště se skládá z 9 nebo 18 jamek.

Golfová sezona má čtyři vrcholy v podobě velkých major turnajů - Masters, US Open, British Open a PGA Championship.

Největší světovou hvězdou tohoto sportu je Američan Tiger Woods. Z české špičky vyčnívá mezi ženami Klára Spilková.

Golfista Johnson dominoval v Nortonu a je opět světovou jedničkou

Americký golfista Dustin Johnson vyhrál s obrovským náskokem jedenácti ran turnaj v Nortonu. Ve finálovém kole ho nerozhodila ani bouřka a po zisku 22. titulu na okruhu PGA je znovu světovou jedničkou.

Šestatřicetiletý Johnson měl po čtyřech kolech 30 úderů pod par, čímž o ránu zaostal za rekordem PGA Tour. Druhý skončil jeho krajan Harris English a třetí byl další z Američanů Daniel Berger, který na vítěze ztratil dvanáct ran.

"Vždycky jsem chtěl zahrát třicet pod par. A ten náskok je opravdu velikánský. Jsem na sebe pyšný, jak jsem celý týden hrál," pochvaloval si Johnson.

British Masters vyhrál Ital Paratore, tři kola zvládl bez chyby

Golfový turnaj British Masters v Newcastlu vyhrál Ital Renato Paratore a získal druhý titul na European Tour. Až na deváté jamce závěrečného čtvrtého kola zahrál první bogey v soutěži, další přidal na jedenácté, přesto první příčku s přehledem udržel. Druhého Dána Rasmuse Höjgaarda porazil o tři rány.

Paratore promarnil šanci stát se prvním vítězem turnaje European Tour, který se vyvaroval jediné chyby, od roku 1995. Tehdy to dokázal Švéd Jesper Parnevik na Scandinavian Masters.

Třiadvacetiletý italský golfista zakončil soutěž s celkovým skóre 18 úderů pod par a navázal na tři roky starý triumf na Scandinavian Masters.

Lieser třináctým místem v Ramsau zlepšil české maximum na European Tour

Golfista Ondřej Lieser obsadil na turnaji v Ramsau dělené třinácté místo a výrazně vylepšil vlastní české maximum na European Tour. Minulý týden na jiném rakouském hřišti v Atzenbruggu skončil na 44. příčce, což byl dosud nejlepší český výsledek. Stanislav Matuš se po vynikajícím prvním kole, po kterém senzačně vedl, v dalších dnech zhoršoval a výsledkem bylo 61. místo.

Vítězem společného turnaje European Tour a Challenge Tour s dotací půl milionu eur se stal Francouz Joël Stalter a zajistil si premiérový titul z elitního evropského seriálu.

Lieser se v posledním kole posunul o 18 míst a nebýt double na předposlední jamce, mohl figurovat dokonce v top ten. Finálové kolo začal bogey na druhé jamce, ale další chybu už neudělal a díky pěti birdie si zapsal dvě rány pod par. Celkové skóre měl -7, za vítězným Stalterem zaostal o sedm úderů.

Matuš završil nepovedenou druhou polovinu turnaje výsledkem šest ran nad par a propadl se o dalších 13 příček.