Golf

Golf

Venkovní sport, který se hraje pomocí holí a bílého míčku. Cílem hráče je dostat míček z odpaliště do jamky na co nejmenší počet ran. Hřiště se skládá z 9 nebo 18 jamek.

Golfová sezona má čtyři vrcholy v podobě velkých major turnajů - Masters, US Open, British Open a PGA Championship.

Největší světovou hvězdou tohoto sportu je Američan Tiger Woods. Z české špičky vyčnívá mezi ženami Klára Spilková.

Morikawa vyhrál při svém debutu britský major The Open

Americký golfista Collin Morikawa vyhrál při svém debutu britské The Open. Na hřišti Royal St George's v Sandwich zvítězil s patnácti ranami pod par a získal druhý major titul. Poprvé se radoval loni při své premiéře na PGA Championship.

Čtyřiadvacetiletý Morikawa napodobil slavného krajana Tigera Woodse a vyhrál dva majory před 25. narozeninami. Jako první to ale dokázal při debutech.

Do čela The Open se Morikawa dostal až během závěrečného kola a zvítězil o dvě rány před dalším Američanem Jordanem Spiethem, vítězem turnaje z roku 2017. Na děleném třetím místě skončil po tři kola vedoucí Jihoafričan Louis Oosthuizen, kterému finále nevyšlo. Stejně jako on dohrál se skóre -11 i Španěl Jon Rahm a díky tomu se vrátí na post světové jedničky.

Zatímco loni v San Franciscu přebíral trofej bez diváků, protože PGA Championship se hrál jako první major kvůli koronaviru v historii bez diváků, slavný Klaretový džbán převzal za hlasitého potlesku fanoušků. Loni se turnaj kvůli pandemii koronaviru nekonal.

Golfista Lieser má olympiádu definitivně jistou

Nejlepší český golfista Ondřej Lieser má definitivní jistotu, že si za měsíc zahraje poprvé na olympijském turnaji. Jeho účast v Tokiu potvrdil konečný redukovaný žebříček pro šedesát účastníků. Lieser v něm figuruje na 50. místě. Informovala o tom Česká golfová federace. Start v Tokiu má takřka jistý i Klára Spilková, která reprezentovala již na předchozí olympiádě před pěti lety v Riu de Janeiro.

Devětadvacetiletý Lieser se loni stal senzačně celkovým vítězem zkrácené sezony Challenge Tour a jako první český golfista v historii získal kartu na European Tour. Ve světovém žebříčku profesionálů mu patří 231. příčka.

Ženský olympijský žebříček se oficiálně uzavře až 29. června po skončení majoru KPMG Women's Championship a berounském turnaji Czech Ladies Open. Spilková se představí v zámoří, aktuálně jí patří v redukovaném pořadí pro Tokio 51. místo.

Lieser dnes rozšířil seznam českých olympioniků, měsíc před zahájením odložených her má výprava zajištěných 79 účastnických míst.