Golf

Golf

Venkovní sport, který se hraje pomocí holí a bílého míčku. Cílem hráče je dostat míček z odpaliště do jamky na co nejmenší počet ran. Hřiště se skládá z 9 nebo 18 jamek.

Golfová sezona má čtyři vrcholy v podobě velkých major turnajů - Masters, US Open, British Open a PGA Championship.

Největší světovou hvězdou tohoto sportu je Američan Tiger Woods. Z české špičky vyčnívá mezi ženami Klára Spilková.

Golfista Johnson dominoval v Nortonu a je opět světovou jedničkou

Americký golfista Dustin Johnson vyhrál s obrovským náskokem jedenácti ran turnaj v Nortonu. Ve finálovém kole ho nerozhodila ani bouřka a po zisku 22. titulu na okruhu PGA je znovu světovou jedničkou.

Šestatřicetiletý Johnson měl po čtyřech kolech 30 úderů pod par, čímž o ránu zaostal za rekordem PGA Tour. Druhý skončil jeho krajan Harris English a třetí byl další z Američanů Daniel Berger, který na vítěze ztratil dvanáct ran.

"Vždycky jsem chtěl zahrát třicet pod par. A ten náskok je opravdu velikánský. Jsem na sebe pyšný, jak jsem celý týden hrál," pochvaloval si Johnson.

Zdroj: ČTK

British Masters vyhrál Ital Paratore, tři kola zvládl bez chyby

Golfový turnaj British Masters v Newcastlu vyhrál Ital Renato Paratore a získal druhý titul na European Tour. Až na deváté jamce závěrečného čtvrtého kola zahrál první bogey v soutěži, další přidal na jedenácté, přesto první příčku s přehledem udržel. Druhého Dána Rasmuse Höjgaarda porazil o tři rány.

Paratore promarnil šanci stát se prvním vítězem turnaje European Tour, který se vyvaroval jediné chyby, od roku 1995. Tehdy to dokázal Švéd Jesper Parnevik na Scandinavian Masters.

Třiadvacetiletý italský golfista zakončil soutěž s celkovým skóre 18 úderů pod par a navázal na tři roky starý triumf na Scandinavian Masters.

Zdroj: ČTK

Lieser třináctým místem v Ramsau zlepšil české maximum na European Tour

Golfista Ondřej Lieser obsadil na turnaji v Ramsau dělené třinácté místo a výrazně vylepšil vlastní české maximum na European Tour. Minulý týden na jiném rakouském hřišti v Atzenbruggu skončil na 44. příčce, což byl dosud nejlepší český výsledek. Stanislav Matuš se po vynikajícím prvním kole, po kterém senzačně vedl, v dalších dnech zhoršoval a výsledkem bylo 61. místo.

Vítězem společného turnaje European Tour a Challenge Tour s dotací půl milionu eur se stal Francouz Joël Stalter a zajistil si premiérový titul z elitního evropského seriálu.

Lieser se v posledním kole posunul o 18 míst a nebýt double na předposlední jamce, mohl figurovat dokonce v top ten. Finálové kolo začal bogey na druhé jamce, ale další chybu už neudělal a díky pěti birdie si zapsal dvě rány pod par. Celkové skóre měl -7, za vítězným Stalterem zaostal o sedm úderů.

Matuš završil nepovedenou druhou polovinu turnaje výsledkem šest ran nad par a propadl se o dalších 13 příček.

Zdroj: ČTK

Spilková skončila v Marbelle po dalším zlepšení šestnáctá

Na konečné 16. místo se posunula golfistka Klára Spilková v poslední den turnaje Ladies European Tour v Marbelle. Na závěr soutěže zopakovala sobotní výkon 69 ran, tři pod par hřiště, a polepšila si o dalších jedenáct pozic.

Vítězkou Andalucía Costa del Sol Open de Espaňa se stala stejně jako loni Nizozemka Anne Van Damová se skóre -13.

Spilková se vrátila na nejvyšší evropský okruh na závěr roku, v němž absolvovala první sezonu v elitním americkém seriálu LPGA. Po prvním kole jí patřilo 54. místo, cutem prošla jako pětačtyřicátá a zlepšovala se i o víkendu. Za vítězkou nakonec zaostala o deset ran. Z Marbelly si odvezla prémii 4875 eur (124 tisíc korun), Van Damová za pátý triumf na Ladies European Tour inkasovala 45 tisíc eur.

Zdroj: ČTK

Spilková si v kvalifikaci LPGA znovu pohoršila, cutem ale prošla

V kvalifikaci LPGA pokračuje už jen jedna česká golfistka. Po šestém z osmi kol prošla na hřišti v americkém Pinehurstu cutem Klára Spilková, i když si znovu pohoršila a klesla na 30. místo. Zdravotními problémy sužovaná Karolína Vlčková se do postupové osmdesátky nevešla, se skóre +23 skončila na 89. pozici.

Spilková ve čtvrtek zahrála své nejhorší kvalifikační kolo, po třech úderech nad par spadla ze 13. příčky na třicátou, ale se součtem -1 se dál s rezervou drží na postupových místech. Hrací kartu na příští sezonu elitního ženského okruhu si v Pinehurstu v sobotu zajistí minimálně 45 golfistek.

Golfistka Spilková se dál drží v kvalifikaci LPGA v popředí

Golfistka Klára Spilková se dál drží v kvalifikaci o LPGA na postupových místech. Po pátém kole klesla s celkovým skóre -4 v Pinehurstu ze sedmého na dělené třinácté místo, ale hrací kartu na příští sezonu elitního ženského okruhu si zajistí minimálně 45 golfistek. Druhá česká hráčka Karolína Vlčková má skóre +18 a patří jí 88. pozice.

Kvalifikace pokračuje po třídenní přestávce a Spilková na hřišti Pinehurs No. 9, přičemž první čtyři kola se hrála na hřišti No. 6, zapsala dvě birdie, tři bogey a za kola tak měla ránu nad par.

První čtyři kola zvládla česká jednička i po silném nachlazení. "Už se cítím mnohem lépe. První část se mi povedla," uvedla před druhou částí a k druhému hřišti dodala: "Je delší než Pihenurst 6, ale také hodně měkké. Greeny jsou velmi tvarované a mají značné převýšení. Díky měkkému povrchu ale greeny většinou drží. Cítím se na poslední čtyři kola připravena."

Po šesté kole přijde cut pro 80 hráček, kvalifikace vyvrcholí v sobotu 2. listopadu.

Pokračovat