Tiger Woods

Tiger Woods

Americký golfista a někdejší světová jednička. Profesionálem je od roku 1996 a za tu dobu získal 79 titulů na PGA Tour a 40 na European Tour.

Na kontě má také 14 titulů prestižních turnajů major, v této statistice je druhý v historii za Jackem Nicklausem, který vyhrál 18 krát.

V roce 2009 vyšla najevo jeho nevěra, kvůli které se následně rozvedl. V březnu 2013 oficiálně přiznal vztah s americkou lyžařkou Lindsey Vonnovou. Nyní se pohybuje na hraně první stovky žebříčku.

Golfista Woods zdolal rekord. V Čibě vyhrál svůj 82. turnaj

Americký golfista Tiger Woods vyhrál turnaj Zozo Championship v Čibě a 82. triumfem na okruhu PGA vyrovnal rekord krajana Sama Sneada. Bývalý první hráč světového žebříčku triumfoval o tři rány před domácím Hidekim Macujamou.

"Je to velké číslo. Bohužel mě v kariéře provázely různé problémy, trápila mě záda a několik let jsem nehrál, takže to vypadalo, že na rekord nedosáhnu," řekl Woods. "Všechno je to o vyrovnanosti výkonů. Sam tak hrál do padesáti let, mně bylo čtyřicet," dodal.

Snead si v roce 1965 připsal rekordní triumf ve věku 52 let a třiačtyřicetiletý Woods doufá, že i on bude ještě dlouho hrát. "Ale kdybyste se mě zeptali před pár lety, tak bych odpověděl jinak. Teď ale budoucnost vypadá skvěle, tak snad si udržím výkonnost," přidal Woods, který poprvé na okruhu PGA triumfoval v roce 1996 a na kontě má i 15 vítězství na majorech.

Pokračovat