Stroj na zlato, řecká krev i Nadalova fanynka. Volejbalistky jdou do boje o olympiádu

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
15. 9. 2023 15:07
Po úspěšném mistrovství Evropy v Německu a Belgii, kde české volejbalistky skončily nejlépe za posledních 12 let, na ně v Číně čeká ještě mnohem náročnější výzva. Od soboty se v kvalifikaci poperou o místo na pařížské olympiádě. Projděte si, kdo tvoří národní tým.
Ela Koulisiani (zleva), Silvie Pavlová a Magdalena Bukovská.
Ela Koulisiani (zleva), Silvie Pavlová a Magdalena Bukovská. | Foto: Marek Pirner / ČVS

Na ME před dvěma týdny oslavily příjemné osmé místo. Do čtvrtfinále kontinentálního šampionátu prošly Češky poprvé od roku 2011 a srdnatě tam vzdorovaly úřadujícím mistryním světa Srbkám.

V čínském městě Ning-po nastoupí od soboty v sedmi zápasech za devět dní postupně proti Dominikánské republice, Nizozemsku, Číně, Srbsku, Mexiku, Ukrajině a Kanadě. Na olympiádu postoupí jen dva nejlepší výběry z osmi.

"Jsou tam týmy, které jsou v žebříčku mnohem výše než my. Určitě přijdou krušné chvíle," přiznal řecký trenér českého družstva Jannis Athanasopulos. "Musíme do toho jít jednotně, snažit se o co nejlepší výkon a pokusit se udělat vše, co je v našich silách," dodal.

Podívejte se, kdo tvoří český tým, který zkusí zaskočit favority…

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy