VIDEO Hájek ustál hrůzostrašný pád naštěstí bez zranění

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář, youtube.com
15. 3. 2014 9:00
Antonín Hájek ve 2. kole mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově nestačil na zledovatělém dojezdu včas zabrzdit a ve velké rychlosti naboural hlavou a ramenem do mantinelu.
Takto byl Antonín Hájek odvážen z dojezdové plochy na záchranných saních. | Video: youtube.com

Harrachov - Bylo to jako hrůzostrašná scéna z hokeje. Antonín Hájek ve 2. kole mistrovství světa v letech na lyžích v Harrachově nestačil na zledovatělém dojezdu včas zabrzdit, na poslední chvíli se sice snažil lyží zahranit, jenže ta se mu vypnula a Hájek ve velké rychlosti naboural hlavou a ramenem do mantinelu.

K dlouhodobě nejlepšímu českému letci se okamžitě seběhli lékaři, aby zkontrolovali, jestli může hýbat nohama. To se naštěstí stalo, navíc je dokonce možné, že se Hájek ještě o víkendu do šampionátu zapojí.   

"Tonda je natlučený, podle mě dost, ale snad to bude dobrý. Krk, hrudník bude zablokovaný, uvidíme, jak to stáhnou ty svaly," řekl v pátek novinářům vyhlášený ortoped Vladislav Hospodár, který se na šampionátu stará o český tým.

"Pokud se to povede udržet ve stavu, aby se to do rána nestáhlo, tak by to mohlo být zítra relativně v pohodě. V tuhle chvíli nevypadá na žádné vnitrohrudní nebo vnitrobřišní poranění, končetiny jdou také dobré," doplnil.

"Špatné. Viděl jsem, jak ho nakládají"

Hájek byl sice odvezen na nosítkových saních do týmových buněk, do nemocnice však po ošetření lékařů nakonec odjet nemusel.

"Nebylo třeba, aby jel do nemocnice. Budeme ho teď chvíli hlídat. Jedině je nebezpečí, že je natlučená slezina. Kdyby bylo riziko, okamžitě uděláme kroky, které se udělat mají," přiznal Hospodár.

Jelikož byl Hájek po prvním kole ze čtyř českých závodníků nejhorší, měli zbylí tři letci jeho nehodu před skokem v hlavě. 

"Bylo to těžké. Čekal jsem na věži, viděl jsem, jak Tomičku (Hájka) nakládají. Je to tady trošku nebezpečnější, nájezd je trošku kratší. Když to přimrzne, těžko se dobrzďuje. Taky mi k tomu moc nechybělo," připomněl Jakub Janda.

Koudelka: Udělalo se mi z toho zle

To nejlepší český skokan v sezoně Jan Matura se naopak na dojezdu pádu stejně jako Hájek nevyhnul, protože mu také vypnulo vázání na jedné lyži, naštěstí pro něj pád kontroloval.

"Samozřejmě to není úplně rovné, to není nikde. Na nějaké hroudě my tam vypla lyže, byl z toho takový polopád. Viděl jsem Tondu, snažil jsem se brzdit dřív. Vypla mi lyže a bylo z toho tohle," uvedl Matura.

Těžce bral Hájkův pád především Roman Koudelka, nejlepší Čech závodu, kterému patří po druhém kole šestá příčka.

"Musím říct, že se mi udělalo docela zle. Jsem na tyhle situace docela choulostivý. Já nekoukal až do konce, nevím, jak tam nakonec dorazil. Viděl jsem jen, jak letěl hlavou. Proto jsem doskočil a hned se ptal, jak na tom je a snad dobrý," přiznal Koudelka.

"Ten skok se mi naštěstí povedl, kluci na mě ale prý řvali: 'Neraduj se a brzdi!' Proto jsem taky začal brzdit hned za pádovkou a říkal jsem si, že radši začnu brzdit dřív, abych si tam nechal rezervu až do konce," doplnil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Lidovci nepůjdou do vlády se stranami, které podpoří manželství pro všechny

Lidovci budou požadovat záruky, že případná vládní koalice s jejich účastí neschválí manželství pro stejnopohlavní páry. V předvolebním rozhovoru pro Deník N to řekl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Pro lidovce by podle něj bylo nepřijatelné i to, aby jednotliví poslanci vládních stran hlasovali volně, a manželství pro všechny by tak mohlo projít hlasy z opozice. Nad Jurečkovým vyjádřením se pozastavili zástupci STAN a Pirátů.

Jednou z variant povolebního uspořádání je vznik vlády s účastí koalice Spolu, kterou s lidovci tvoří ODS a TOP 09, a koalice Pirátů a STAN. Záležet bude na výsledku sněmovních voleb, které se konají počátkem října.

Lidovci budou k manželství pro stejnopohlavní páry vyžadovat dohodu, že nebude schváleno s podporou vládních stran, vyplývá z Jurečkova vyjádření. "Já si neumím představit, že by KDU-ČSL byla ve vládě a vládní koaliční většina něco takového prohlasovala," řekl. "V ten okamžik by vládní koalice skončila," dodal. Může na tom ztroskotat i vytvoření vlády, podotkl. Jde podle něj o jednoznačnou prioritu lidovců, na které budou trvat.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Darida zůstal při výhře Herthy na lavičce, nezahrál si ani Zima

Fotbalisté Herthy Berlín po úvodních třech porážkách v německé lize podruhé za sebou vyhráli. Na domácím stadionu porazili v předehrávce 5. kola nováčka Fürth 2:1. Český záložník Vladimír Darida zůstal v týmu vítězů jen na lavičce.

V italské lize si zase nezahrál český reprezentační obránce David Zima, který jen přihlížel výhře FC Turín 1:0 v Sassuolu. Jediný gól utkání vstřelil v 83. minutě Chorvat Marko Pjaca.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Hertha Berlín - Fürth 2:1 (61. Ekkelenkamp, 79. vlastní Bauer - 57. Hrgota z pen.).

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Sassuolo - FC Turín 0:1 (83. Pjaca).

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:

Štrasburk - Mety 3:0 (26. a 40. Diallo, 6. Ajorque z pen.).

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Vigo - Cádiz 1:2 (65. Mina - 38. Lozano, 43. Espino).

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Newcastle - Leeds 1:1 (44. Saint-Maximin - 13. Raphinha).

Další zprávy