VIDEO Cyklisté projeli stažené závory a dráhy se bouří

ČTK ČTK
13. 4. 2015 19:30
Průjezd několika cyklistů po železničním přejezdu se staženými závorami během nedělního závodu Paříž - Roubaix může mít dohru.
Podívejte se na celý incident | Video: youtube.com

Paříž - Průjezd několika cyklistů po železničním přejezdu se staženými závorami během nedělního závodu Paříž - Roubaix může mít dohru. Francouzské dráhy kvůli této události podaly trestní oznámení na neznámé osoby.

"Několik jezdců záměrně projelo železničním přejezdem v Wallers v rozporu se všemi bezpečnostními předpisy. Toto velmi vážné a nezodpovědné porušení, které mohlo skončit tragicky, viděly živě miliony televizních diváků," uvedla v prohlášení státní železniční společnost SNFC.

Jednání závodníků se nelíbilo ani Mezinárodní cyklistické unii, která ho označila za velmi znepokojující. Chce ho důkladně vyšetřit a vyvodit z něj případně patřičné závěry.

Závory začaly padat ve chvíli, kdy se k nim peloton podle agentury Reuters řítil rychlostí zhruba 60 km/h. Řada cyklistů mezi nimi prokličkovala a jela dál, přestože trestem za to bývá diskvalifikace. Pořadatelé místo toho čelní skupinu zpomalili a nechali jezdce, které vlak zdržel, vedoucí závodníky dostihnout.

"Jezdci vpředu nemohli bezpečně zastavit. Druhá část pelotonu už zastavila," uvedli v prohlášení organizátoři s tím, že první jezdci byli jen deset metrů od přejezdu, když začaly závory klesat.

S problémy přejezdem se spadlými závorami projel i francouzský šampion Arnaud Demare. "Tohle se musí nějak ošetřit, bylo to nebezpečné. Projeli jsme, ale bylo to těsné," komentoval situaci, při které vlak projel jen pár sekund poté, co přejezd opustil poslední z cyklistů z přední části pelotonu.

 

Právě se děje

Další zprávy