Kolem Baskicka: Henao si po čtvrté etapě drží vedení

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 4. 2015 22:10
Cyklistický závod Kolem Baskicka pokračoval čtvrtou etapou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Arrate - Domácí cyklista Joaquim Rodriguez ze stáje Kaťuša vyhrál dnešní čtvrtou etapu závodu Kolem Baskicka.

V čele ale i po 162,2 km ze Zumarragy do Arranete zůstává Kolubjinec Sergio Henao z týmu Sky, jenž dnes obsadil páté místo. Český závodník Petr Vakoč klesl v celkovém hodnocení závodu na 27. pozici.

Cyklistický závod Kolem Baskicka (WorldTour) - 4. etapa (162,2 km):

1. Rodríguez (Šp./Kaťuša) 4:05:10, 2. Mollema (Niz./Trek), 3. Yates (Brit./Orica), 4. Izagirre (Šp./Movistar), 5. Henao (Kol./Sky), 6. Scarponi (It./Astana) všichni stejný čas, ...31. Vakoč (ČR/Etixx-Quick Step) -3:42.

Průběžné pořadí: 1. Henao 17:13:51, 2. Rodríguez, 3. Quintana (Kol./Movistar) oba stejný čas, 4. Scarponi -7, 5. Mollema, 6. Zakarin (Rus./Kaťuša) oba -10, ...27. Vakoč -4:22.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy