VIDEO Briggs slaví další KO. A znovu hecuje Klička

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
7. 9. 2015 14:01
Shannon Briggs porazil dalšího protivníka a znovu vyzval Vladimira Klička. Podle všeho se konečně dočká.
Shannon Briggs si užil společné focení s dalšími legendami, pak sundal Marroneho a nakonec si nechal natočit, jak mu lékař dává dohromady roztržené obočí. | Video:

Hollywood (Florida) - Velké setkání velkých chlapů. A také jednoho profesionálního stalkera. To byl boxerský víkend odehrávající se ve floridském Hollywoodu, kde si daly dostaveníčko nejlepší těžké váhy posledních třiceti let, aby v ringu sledovaly třiačtyřicetiletého Američana Shannona Briggse v akci.

Pravda, ten si na tuhle sešlost pozval do ringu ne zrovna důstojného protivníka, o to ale až tolik nešlo. Devětadvacetiletý Michael Marrone byl od začátku brán jako komparz za pár dolarů tak, aby lidé kolem Briggse mohli utrácet peníze na věci kolem.

Šlo především o show kolem

Roli spíkra večera i hlavního souboje se ujal legendární Michael Buffer, který nejde za akci pod půl milionu dolarů (často si ale účtuje i několik milionů). A kolem ringu se pak vyskládalo na dvacet bývalých šampionů těžké váhy v čele s Mikem Tysonem, Evanderem Holyfieldem, Vitalijem Kličkem, Lennoxem Lewisem, Leonem a Michaelem Spinksem. A také ten současný – Vladimir Kličko. V pátek absolvovali velké focení, společné rozhovory a následně i večeři.

Všechny tyto legendy o den později viděly rychlou demolici Marroneho, který byl pro Briggse spíše lehčím sparing-partnerem a kterého bývalý dvojnásobný mistr světa poslal definitivně k zemi na konci druhého kola krásným zvedákem na žebra. Ihned poté si vzal do ruky mikrofon.

"Let's go champ! Pokud je Vladimir skutečný chlap, dodrží svoje slovo," nasměroval svá první slova pochopitelným směrem k muži, který v současnosti drží tituly federací WBA, WBO, IBF a který byl během zbylých sedmi zápasů galavečera zaměstnán naplánovanou (i dobrovolnou) autogramiádou.

Briggs připomněl Kličkovi jeho slib

Briggs přezdívaný "Kanón" narážel na prohlášení mladšího z ukrajinského boxerského dua z tohoto týdne, kdy se oba "náhodou" potkali v tělocvičně. Shodou okolností totiž oba bojovníci během svého pobytu na Floridě, kde mají aktuálně svá hlavní sídla, trénují ve stejném gymu.

"Shannon musí nyní porazit svého příštího soupeře. Pokud se tak stane, sedneme si a probereme, co bude dál," citovala zahraniční boxerská média Klička. Jeho věčný stín a v posledních měsících profesionální stalker dle předpokladů svoji část této věty splnil. Naplní i Ukrajinec tu svoji?

Všeobecně se očekává, že ano. Briggs se během roku a půl výhrami nad podobně (ne)kvalitními protivníky, jakým byl Marrone, vyhoupl už na páté místo světového žebříčku federace WBA. Pokud Kličko porazí v říjnu zatím nezdolaného Brita Tysona Furyho, čímž by naplnil své povinnosti šampiona federace WBO a de facto i IBF, následovat bude určitě dobrovolná obhajoba titulů.

Kohoutům hraje všechno do not

Rodákovi z Brooklynu, který naposledy shodou okolností padl s Vladimirovým starším bratrem Vitalijem, navíc hraje do karet neschopnost domluvy mezi šampionem WBC Deontayem Wilderem a jeho povinným vyzývatelem Alexanderem Povětkinem. K jejich střetu nedojde dříve než na začátku roku 2016. Vítěze by pak chtěl do ringu právě Kličko.

Do té doby ale jistě stihne ještě jeden duel. Bude tím vyvoleným právě Briggs? To zatím jasné není, pravdou ale je, že tato otázka rozděluje jak experty, tak i fanoušky. Divadlo kolem obou boxerů totiž mnohé baví, Američan je navíc ve své vlasti nesmírně populární i díky své mediální a fanouškovské vstřícnosti.

Na druhou stranu mnozí i po víkendu poukazují na výše zmíněný fakt: "Kanón" od svého návratu mezi šestnáct provazů loni na jaře neporazil žádné byť jen průměrné jméno boxerského světa. "Chci se vrátit ještě do konce roku," slíbil Briggs po výhře nad Marronem.

Vyslyší přání příznivců a zaplatí mu jeho lidé konečně zvučnější jméno, nebo budou i nadále investovat do pronásledování Klička, spoléhat na jeho kalkulačku v hlavě, stejně jako na přízeň mocných, kteří šéfují elitním boxerským organizacím?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

O místo policejního prezidenta se uchází jediný kandidát, dosavadní náměstek Vondrášek

Do nabídkového řízení na místo policejního prezidenta se přihlásil jeden kandidát. Na Twitteru to uvedlo ministerstvo vnitra. Během úterý však ještě mohou přijít přihlášky, které případní uchazeči poslali poštou. Česká televize a deník Právo v pondělí uvedly, že přihlášku do nabídkového řízení podal náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Současný policejní prezident Jan Švejdar ve funkci skončí k 31. březnu.

"Do nabídkového řízení se přihlásil jeden kandidát. Do dnešního večera však ještě mohou další včas podané přihlášky dojít poštou," uvedlo vnitro. Uchazeče podle ministerstva nyní posoudí poradní komise, která své závěry předloží ministru vnitra Vítu Rakušanovi (STAN).

Švejdar své rozhodnutí požádat o uvolnění ze služebního poměru oznámil už v polovině loňského prosince. Informaci zveřejnil poté, co se s Rakušanem počátkem měsíce sešel. Rakušan v té době ještě nebyl jmenován do funkce.

Nabídkové řízení se týká členů bezpečnostních sborů zařazených v 11. platové třídě i příslušníků zpravodajských služeb. Pokud se uchazeče nepodaří najít touto cestou, následovat bude výběrové řízení. Do toho by se mohli přihlásit i další uchazeči, například šéf pražských policistů Tomáš Lerch, o němž jako o kandidátovi na policejního prezidenta v minulosti média spekulovala.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Zemědělcům se letos zvýší mzdové tarify o 4,19 procenta

Mzdové tarify v zemědělství letos vzrostou v průměru o 4,19 procenta. U nejnižších tarifních stupňů bude nárůst o něco vyšší. Vyplývá to z kolektivní smlouvy, kterou podepsali zástupci Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy se Zemědělským svazem ČR a Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Součástí dohody je i navýšení příspěvku zaměstnavatelů na penzijní připojištění zaměstnanců.

Podpisu dohody předcházelo vyjednávání, které začalo loni. Zemědělští odboráři požadovali zvýšení tarifů o 5,6 procenta a zvýšení příspěvku na penzijní připojištění o 100 korun měsíčně na 800 Kč. Loni rostly mzdové tarify v průměru o 3,2 procenta, navýšení tak kopírovalo předloňskou inflaci. Počet pracovníků v zemědělství předloni meziročně klesl podle ministerstva zemědělství o 0,2 procenta na 98 800 lidí. 

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Arriva autobusy odmítá kritiku odborů o podmínkách řidičů na Moravě

Společnost Arriva autobusy nesouhlasí s kritikou odborů, že řidiči v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji nemají dobré pracovní a sociální podmínky. S odboráři jedná, ke shodě zatím strany nedospěly. Od čtvrtka 20. ledna jsou někteří řidiči na Moravě ve stávkové pohotovosti.

Situace se ve třech krajích podle odborářů zhoršila po fúzi Arriva Východní Čechy a Arriva Morava. Podle nich řidiči nemají k dispozici rozpis práce a nemají například dostatečné bezpečnostní přestávky. Firma to odmítá. "Řidiči turnusy k dispozici mají, protože podle nich jezdí a zajišťují tak spojení pro cestující podle platných jízdních řádů. Bezpečnostní přestávky odpovídají platné legislativě. Odborovým organizacím jsme nabídli spolupráci při tvorbě turnusů a možnost podávat podněty k úpravám," uvedl mluvčí skupiny Arriva Jan Holub.

Zdroj: ČTK
Další zprávy