Je to Krusher! „Byl to sparing,“ ponížil Kovaljov soka

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
26. 7. 2015 18:48
Podívejte se na video poslední demolice vládce polotěžké váhy Sergeje Kovaljova.
Sestřih zápasu Kovaljov vs. Mohammedi | Video:

Las Vegas – Na světě je pouze dva muži, kteří mají lepší knockoutovou bilanci mezi boxerskými šampiony, než on. Rus Sergej Kovaljov v noc na neděli zničil v Las Vegas povinného vyzývatele z Francie Nadjiba Mohammediho ve třech kolech a poté dal jasně najevo, co si o soupeři myslí.

Pro Kovaljova to bylo 25. vítězství z 28 před limitem. To je knockoutová bilance na hranici 89 procent. Jen Kazach Gennadij Golovkin (91 procent, 30 KO ve 33 duelech) – a Američan Deontay Wilder (97 procent, 33 KO ze 34 duelů) ji mají lepší.

Kovaljov si nebral servítky

Sám dvaatřicetiletý Rus nepochyboval, že si ji proti o dva roky mladšímu povinnému vyzývateli federace IBF udrží. "Splnil jsem povinnost. Musel jsem proti němu hájit svůj pás IBF, protože taková jsou pravidla. Když už po tom zápase tak toužil, chtěl jsem aby trval déle. Chtěl jsem ho zesměšnit, bohužel fanoušci moc boxu neviděli," nešetřil v pozápasovém komentáři protivníka.

"Byl to pro mě takový lehčí sparing, jsem rád, že jsem uhájil své tituly a mohu se připravovat na další výzvy," ponížil ještě jednou svého soupeře muž, který díky hříčce se svým jménem využívá přezdívky "Ničitel" a který si za tento zápas vydělal minimálně 750 tisíc dolarů (poražený třetinu).

A i tentokrát ji dostál dokonale. Mohammediho poslal poprvé k zemi ve druhém kole, ve třetím pak zápas ukončil. O jeho triumfu nebylo pochyb, přestože si Francouz stěžoval po posledním úderu na problém s okem. "Dostal jsem palcem do oka, nic jsem neviděl," tvrdil. S trochou nadsázky se dá říct, že ho tento "problém" uchránil od většího výprasku.

Přestože on sám tvrdil, že Kovaljova ve třetím dějství několikrát zasáhl, pravda byla taková, že za necelých devět minut boje se trefil pouze sedmnáctkrát, jeho soupeř našel svými údery cíl více jak třikrát častěji. A nyní se může chystat na další, už lukrativnější výzvy.

Rus se nebojí nikoho

"Jsme připravený na jakéhokoliv soupeře, Maxi," pronesl žoviálně při otázce reportéra HBO Maxe Kellermana, zda se chce utkat se šampionem WBC polotěžké váhy Adonisem Stevensonem, králem super střední váhy Andrém Wardem, případně v odvetě s Jeanem Pascalem. Ten na stejném galavečeru kontroverzně porazil 3-0 na body Kubánce Junieskiho Gonzaleze.

Ve hře – i když spíše v tužbách fanoušků i Kovaljova samotného – je ještě jeden souboj. "Sejdu se s manažerem Arthura Beterbijeva a uvidíme, jestli se k něčemu dopracujeme. Jejich zápas v Moskvě, to byla velká šou," řekla zámořským novinářům promotérka Kovaljova Kathy Duvaová.

Šanci na velkou odvetu za amatérské duely, které hodně sporně a těsně opanoval olympijský vítěz Beterbijev, ale snižuje fakt, že momentálně patří do stáje mocného Ala Haymona. A jeho boxeři mají mimo jiné zákaz boxovat pod hlavičkou HBO, jejíž je Kovaljov společně s Golovkinem hlavní tváří.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Odstranění Koněvovy sochy neporušuje žádnou smlouvu s Ruskem

Odstranění sochy sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva z náměstí Interbrigády v Praze 6 neporušuje žádnou z česko-ruských smluv, uvedlo ministerstvo zahraničí. Nový ruský zákon, který trestá poškozování válečných pomníků, nechtělo komentovat. Jeho obsah detailně nezná. Na základě zákona navrhl ruský ministr obrany Sergej Šojgu trestní stíhání lidí, kteří sochu nechali odstranit. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář vyzval českou diplomacii, aby se proti tomu ohradila.

Koněvovu sochu odstranila radnice Prahy 6 minulý pátek. Ruské velvyslanectví se proti tomu ohradilo a poslalo protestní nótu českému ministerstvu zahraničí. Na českou ambasádu v Moskvě následně zaútočila skupina extremistů, Česko rovněž reagovalo protestní nótou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy