Sliby, chyby: místo nástupce Klička je Price za slabocha

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
19. 7. 2015 16:33
Britský obr David Price prohrál potřetí v kariéře před limitem a jeho kariéra dostala pořádnou facku.
Jak Erkan Teper knockoutoval Davida Price | Video:

Ludwigsburg – Už před čtyřmi lety označil 203 centimetrů vysokého liverpoolského rodáka Davida Priceho sám Ukrajinec Vladimir Kličko za svého nástupce na trůnu boxerské těžké váhy. Jenže i velký šampion se může splést. Po třetí Priceově prohře je téměř jisté, že tomu tak nebude.

Když před více jak dvěma lety bronzového medailistu z olympiády v Pekingu poprvé knockoutoval Američan Tony Thompson, mluvilo se často o náhodě a úderu za ucho. Jenže Price padl i v následné odvetě, kde odešel totálně psychicky i fyzicky.

Price opět selhal

Téměř na den přesně 24 měsíců od této porážky nastoupil do souboje o evropský titul s neporaženým Němcem Erkanem Teperem. "Poučil jsem se, jsem jiný a lepší boxer, než proti Thompsonovi," sliboval liverpoolský sympaťák, který má vystupování vysokoškolského profesora a povahu dobráka.

A možná právě to je jeho největším soupeřem. Nažhavený a o půl hlavy menší Teper jej dostal od začátku pod obrovský tlak a Price absolutně rezignoval na svoji taktiku. Výsledek? Brutální jednoúderové KO v začátku druhého dějství, kdy jej Teper svým levým hákem téměř vystřelil z ringu.

"Je to neskutečný pocit. Sedíme nyní v autě a jedeme na Izmir do Turecka na pětitýdenní dovolenou," vzkázal přes německý Bild Teperův trenér Oktay Urkal, sám bývalý špičkový boxer.

Jeho svěřenec se stal prvním německým mistrem Evropy v nejtěžší váhové divizi po jedenácti letech a z devátého místa světového ratingu může směle vyhlížet trio světových šampionů Vladimira Klička, Deontaye Wildera i Ruslana Čagajeva.

Britský obr se v ringu rozplakal

Na druhé straně barikády zavládl pochopitelně obří smutek. "Mrzí mě to. Moc mě to mrzí," hlesl Price se slzami v očích směrem ke svému manažerovi Kallemu Sauerlandovi poté, co jej lékař a jeho asistenti doslova vytáhli zpod rohu zpět do ringu.

"Má obrovský potenciál, neznám slušnějšího a férovějšího chlapa. Ale musí něco změnit. Dáme mu čas na přemýšlení, co dál. A pokud bude chtít pokračovat, rádi jej budeme podporovat," dodal Sauerland. Pod tato slova se posléze de facto podepsala většina fanoušků, i když s drobnou úpravou.

Liverpoolský obr je dle nich sympaťák a boxer s obrovským potenciálem, ale zároveň má údajně srdce zbabělce. Do větší bojovnosti nutí svého krajana také bývalý vládce těžké váhy Lennox Lewis, který s Pricem spolupracoval mezi jeho výše zmíněnými porážkami od Thompsona.

Napodobí přece jen Klička?

"Price je milý chlap, kterého ho mám rád. Ale box je sport, ve které se vždy ukáže pravda o tom, jak se připravíte. Obětování je nezbytné!" napsal bijec přezdívaný "Lev" na svůj twitterový účet.

A co na to sám poražený? "Moc se omlouvám své rodině, svým trenérům a všem, kteří mě podporovali. Samozřejmě i všem fanouškům. Musím si sednout se svými nejbližšími a přemýšlet. Teď nechci říkat, co bude, na to by bylo příliš brzo," citovaly Priceho britské servery.

Mimochodem, podobné úvahy a také slova ode všech – expertů, fanoušků i jednoho boxera – už těžká váha pamatuje. Ano, jmenoval se Vladimir Kličko. Poté, co jej v roce 2004 knockoutoval Američan Lamon Brewster, těžko by se našel člověk, který by věřil tomu, že o jedenáct let později bude "Dr. Ocelové kladivo" vládnout těžké váze rukou pevnou, až krutou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy