Bílý Tyson vyslal drtivým K.O. vzkaz Kličkovi: Jsem zpět

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
12. 7. 2015 7:00
Video reportáž z galavečera těžkých vah v německém Magdeburgu, kde v hlavním souboji dokázal Ruslan Čagajev knockoutovat Franceska Pianetu.
Rozbitý Francesco Pianeta po rozhodujícím úderu Ruslana Čagajeva. | Video:

Magdeburg – Hodně rychlý spád vzal boxerský souboj o titul mistra světa WBA v těžké váze mezi uzbeckým obhájcem Ruslanem Čagajevem a Němcem s italskými kořeny Franceskem Pianetou. Šampion mohl slavit už po 176 vteřinách duelu!

"Porážka od Vladimira Klička mi hodně dala. Poučil jsem se," tvrdil před sobotní nocí v magdeburské GETEC Aréně třicetiletý Pianeta. Svá slova sice naplnil, ale zatímco ze dva roky starého zápasu s ukrajinským šampionem těžké váhy si vzal ponaučení a tentokrát začal daleko opatrněji, jako kdyby se zapomněl podívat na videa svého sobotního protivníka.

Jinak by asi jen stěží nechával od začátku přední ruku tak nízko, kdy si vyloženě koledoval o drtivý zadní hák Čagajeva.

Pianetu rozhodující úder zaskočil

A ten také poprvé přesně padl na hlavu Pianety v polovině prvního kola. Výsledek? Těžká rána, ze které se ale ještě dokázal domácí bijec dostat. V závěru dějství ale přišel smrtící úder „Bílého Tysona“ podruhé a tentokrát už byl konec.

"Vůbec nevím, co se vlastně stalo. Cítil jsem se před zápasem skvěle. Ten první úder, kterým mě poslal k zemi, mě hodně zaskočil. Udělal jsem chybu," hlesl zklamaný Pianeta, který skrýval hlavu pod bílým ručníkem a ve společnosti Manuela Charra, který se pro mnohé překvapivě zjevil v ringu a choval se jako velký kamarád „Italského hřebce“.

Potvrzený regulérní šampion WBA Čagajev byl v pozápasovém rozhovoru stejně stručný, jako v zápase: "Prostě jsem byl dneska lepší, než Francesco Pianeta." Poté se jal radovat se svým rohem, kamarády a novým koučem Felixem Diazem, který v minulosti vedl jeho soupeře z amatérského ringu Felixe Savona.

Pianeta na Schmelinga nenavázal

A tak zatímco Německo si bude muset na dalšího mistra světa v těžké váze ještě počkat (ano, už je to 85 let od chvíle, kdy tuto pozici zastával legendární Max Schmeling), Čagajeva možná ještě čeká zajímavá budoucnost: do 120 dnů se musí utkat se svým předchozím protivníkem Fresem Oquendem, poté by měl následovat Australan Lucas Browne.

Pokud by obě tyto překážky zvládl, není vyloučena ani jeho případná odveta s Ukrajincem Vladimirem Kličkem, „super-šampionem“ této federace. Minimálně pro bohaté kamarády v pozadí Čagajeva by to byla jistě velmi lákavá záležitost, do které by si jistě nebáli pustit ropnými žilami.

Český "Pitbull" na překvapení nedosáhl

Na galavečeru ve městě, kde má sídlo bývalá stáj české jedničky profesionálního ringu Lukáše Konečného, se představil i veterán Luboš Šuda. Ten na poslední chvíli kývl na souboj s Němcem s kořeny v Kazachstánu – Edmundem Gerberem.

Stále teprve šestadvacetiletý bývalý velký talent stáje Sauerland Event dostal šanci vybojovat si kontrakt právě s SES Boxing. Proti o více jak dvacet kilo lehčímu českému veteránovi sice začal nervózně, když ale v závěru druhého kola dokázal svoji pravačkou dostat "Pitbulla" do problémů, zklidnil se a nakonec mohl slavit triumf technickým K.O. v pátém kole.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy