Larson sám snil o tom, že se bude profesionálně ohánět holí na golfových greenech. Nebyl špatný, to vůbec ne, ale přesto se mu to nesplnilo. A rodák z Wisconsinu krach svých snů úplně neskousl.
Živil se sice jako caddie, tedy nosič holí, jenže k tomu ještě začal prodávat kokain. "Dělal jsem to jenom pro prachy," přiznává dnes šedesátiletý Larson.
"Neužíval jsem ho. Byl jsem velký dealer? Ne. Vozil jsem se v drahých kárách? Taky ne. To mě ale nijak neomlouvá. Překročil jsem zákon a zaslouženě jsem za to dostal trest," uznává Američan.
Klec spadla v roce 1995, kdy ho jeden z jeho zákazníků udal federálním vyšetřovatelům. Larson vyfasoval třináct let, přitížilo mu, že kokain pašoval mezi státy. Kupoval ho na Floridě, prodával i v rodném Wisconsinu. "Jasně, že jsem z délky trestu nebyl nadšený. Mohl jsem dostat méně let," myslí si i s odstupem.
Během pobytu za mřížemi vystřídal čtyři různá vězení, v jednom seděl společně s Jordanem Belfortem. To je ten chlapík, jehož autobiografie se stala bestsellerem a námětem hollywoodského trháku Vlk z Wall Street s famózním Leonardem di Capriem v hlavní roli.
Krátce před odsouzením začal Larson pracovat jako caddie pro Marka Calcavecchiu. Vítěz The Open, jednoho z turnajů nejvyšší kategorie major na nejprestižnější golfové sérii PGA Tour, mu slíbil, že pokud zůstane v base "čistý" a stane se lepším člověkem, postará se, aby dostal novou šanci, až vyjde na svobodu.
Larson se ve vězení choval skutečně vzorně, dokonce vystudoval obchodní management a po odpykání deseti let se dočkal podmínečného propuštění.
A Calcavecchia svůj slib skutečně splnil. Larson mu nosil bag, přispíval cennými radami a spolu se radovali i z vítězství na PGA Tour.
Teď bývalý trestanec pracuje jako caddie pro Harrise Englishe, což je navzdory jménu Američan, jenž letos vyhrál už dva turnaje a jako nováček se představí i na Ryder Cupu.
Při prestižním klání týmů USA a Evropy, které začíná v pátek, mu bude opět nosit hole a radit s jejich výběrem Larson. Na Ryder Cupu to bude už potřetí, kdy bude mít na starost nováčka - v roce 2008 absolvoval turnaj s Anthonym Kimem, o dva roky později s Johnem Overtonem.
"Naprosto respektuju jeho příběh. Eric měl po tom, čím si prošel, na výběr dvě cesty a on si zvolil tu těžší. Tedy vzchopit se, makat na sobě a něco se sebou udělat," říká English o svém parťákovi.
“Ať jsme na hřišti v jakkoliv složité situaci, nikdy to nebude horší místo než to, na němž byl před nějakými patnácti lety," připomíná dvaatřicetiletá hvězda.
Pro Larsona je letošní ročník Ryder Cupu o to pikantnější, že ho hostí hřiště Whistling Straits v jeho rodném Wisconsinu. "Je to pro mě neuvěřitelné, že budu caddie na Ryder Cupu, jen kousek od místa, kde jsem vyrůstal. Mám fakt zajímavý život a už jsem uvažoval, že bych o něm napsal knížku. Jenže kdo by sakra chtěl číst o chlapovi, který seděl ve vězení?" ptá se Larson.
Jak mu poradil britský deník The Sun: Zeptej se na to Jordana Belforta, Eriku…