Tyson v drogovém rauši. S Jonesem boxoval zkouřený, ve formě je díky jedu z žáby

mar mar
1. 12. 2020 7:25
Mike Tyson se po 15 letech velkolepě vrátil do ringu víkendovým soubojem s Royem Jonesem. Napínavý zápas nakonec dopadl remízou. Po něm ale legendární boxer šokoval, když přiznal, že si rukavice navlékl poté, co vykouřil marihuanu.
Mike Tyson boxoval v exhibičním zápasu s Royem Jonesem. | Video: Associated Press

"Dal jsem si jointa. Nemá to na mě žádný negativní vliv. Kouřím trávu, to jsem prostě já," přiznal bezelstně Tyson. "Nemůžu přestat, jsem prostě kuřák. Dám si každý den, nikdy jsem nepřestal," pokračoval.

Zápas skončil remízou na body, přestože většina diváků zápasu byla přesvědčena o Tysonově vítězství. Nejevil žádné známky toho, že by boxoval pod vlivem.

"Nemá cenu se v tom babrat. Takový jsem, takový budu a tak umřu. Nemám žádné vysvětlení, není ani co vysvětlovat," odvětil.

Oba boxeři standardně podstoupili před zápasem test na drogy. Užití marihuany se v nich ovšem nezkoumalo. V Kalifornii, kde se zápas odehrál, je rekreační užívání marihuany legální. Už před dvěma lety začal s konopím podnikat i Tyson, vlastní plantáž se soukromou školou zaměřenou na pěstování a užívání konopí.

Po utkání se Tyson rozhodl věnovat veškerý výtěžek ze zápasu na charitu. Přijít si měl na deset milionů dolarů (asi 218 milionů korun). "Neboxoval jsem tady pro peníze. Jsme teď filantropové a můžeme udělat něco dobrého," řekl.

"Nejsem tady kvůli svému egu. Moje ego bojovalo o peníze, kupovalo si tryskáče, baráky, balilo holky a pořádalo orgie," vrátil se ke své minulosti. "Ale takový už nejsem. Už nejsem ten chlápek. Byl spíš prostředkem, přes který jsem se dopracoval k mému současnému já," zamýšlel se Tyson nad životní cestou.

Už před zápasem udivil, když řekl, že se do kondice dostal díky užití jedu z ropuchy, který má silné halucinogenní účinky. "Vzal jsem si ten lék a ten mi řekl, ať se zase dostanu do formy," uvedl na předzápasové tiskové konferenci. "Úplně mě to dostalo, řeklo mi to, ať se vrátím a začnu makat," dodal.

Jed pochází z ropuchy obývající mexickou Sonoranskou poušť a americké Centrum pro závislosti ji označilo za nové módní psychedelikum podobné meskalinu. Je ovšem výrazně silnější než většina známých přírodních psychedelik.

Zápas by měl být součástí Tysonova projektu, který plánuje a který má označení Liga legend. Po zápase také řekl, že se znovu hodlá vrátit do ringu a svést další zápasy. Kdy a za jakých okolností ale zatím není jasné.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Facebook zakáže svolávání událostí u vládních budov v den Bidenovy inaugurace

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Firma reaguje na události z minulé středy, kdy dav příznivců prezidenta Donalda Trumpa násilím vtrhl do washingtonského Kapitolu poté, co se v předchozích týdnech stupňovaly násilné výroky a výzvy k akci na sociálních sítích. Před ozbrojenými protesty ve dnech těsně před inaugurací varoval i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Facebook oznámil ještě některá další omezení. Pokud zaznamená "signály typu opakovaného porušení našich zásad" uživateli takového účtu zablokuje možnost vkládat živá videa, vytvářet události nebo být správcem stránky či skupiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy