Železné pěsti a působivá kondice. Tyson a Jones ukázali tvrdou show i po padesátce

Mike Tyson byl v exhibici proti Royi Jonesovi aktivnějším boxerem.
Čtyřiapadesátiletý Mike Tyson (vlevo) stanul v ringu poprvé od roku 2005, kdy ukončil profesionální kariéru porážkou s Irem Kevinem McBridem. To o tři roky mladší Roy Jones junior se loučil teprve před dvěma lety výhrou nad Scottem Sigmonem.
Přestože se exhibiční bitva Tysona s Jonesem v hale Staples Center v Los Angeles musela obejít bez diváků, příznivci u televizních obrazovek si přišli na své. Před největším tahákem večera je bavil například DJ Snoop Dogg.
Až v brzkých ranních hodinách středoevropského času nastoupili do ringu hlavní protagonisté večera. A na efektech se rozhodně nešetřilo.
Tyson přichází na scénu.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
29. 11. 2020 9:04
Mike Tyson se vrátil do ringu po patnácti letech a v Los Angeles vyzval v souboji dvou veteránů Roye Jonese. Ačkoli měl v zápase opticky navrch Tyson, oficiálně skončil duel remízou. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

před 5 minutami

V Polsku hořelo 40 domů a hospodářských budov, devět lidí skončilo v nemocnici

Polské úřady vyšetřují příčiny požáru, který v sobotu večer zasáhl na 40 budov ve vesnici Nowa Biala na jihu Polska. Hořet začalo kolem šesté hodiny večer a oheň se rychle rozšířil, celkem zasáhl 21 domů a 23 hospodářských budov, píše server TVN24. Bojovalo s ním kolem 100 hasičských jednotek. Devět lidí skončilo v nemocnici. Podle úřadů uhynul zatím neupřesněný počet hospodářských zvířat.

Požár se podle serveru TVN25 rychle rozšířil, jelikož budovy ve vsi jsou blízko sebe a některé jsou dřevěné. "V současné době je požár už uhašen," uvedl dnes zpravodajský portál TVN24, podle nějž policie zasažená místa uzavřela a přístup mají pouze vyšetřovatelé a zástupci úřadů. Ty zatím nechtějí spekulovat o možných příčinách požáru. Vyšetřovatelé se k nim vyjádří po inspekci místa, což může trvat i několik dní, sdělil policejní mluvčí Sebastian Gleń.

Ztráty jsou obrovské, reagovala na požár starostka obce Krystyna Wenglarzová, podle níž ostatní lidé nabízejí postiženým rodinám nocleh a jídlo. Premiér Mateusz Morawiecki, který vesnici dnes navštívil, slíbil okamžitou pomoc i podporu při rekonstrukci shořelých anebo poškozených stavení.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy