Tyson v drogovém rauši. S Jonesem boxoval zkouřený, ve formě je díky jedu z žáby

mar mar
1. 12. 2020 7:25
Mike Tyson se po 15 letech velkolepě vrátil do ringu víkendovým soubojem s Royem Jonesem. Napínavý zápas nakonec dopadl remízou. Po něm ale legendární boxer šokoval, když přiznal, že si rukavice navlékl poté, co vykouřil marihuanu.
Mike Tyson boxoval v exhibičním zápasu s Royem Jonesem. | Video: Associated Press

"Dal jsem si jointa. Nemá to na mě žádný negativní vliv. Kouřím trávu, to jsem prostě já," přiznal bezelstně Tyson. "Nemůžu přestat, jsem prostě kuřák. Dám si každý den, nikdy jsem nepřestal," pokračoval.

Zápas skončil remízou na body, přestože většina diváků zápasu byla přesvědčena o Tysonově vítězství. Nejevil žádné známky toho, že by boxoval pod vlivem.

"Nemá cenu se v tom babrat. Takový jsem, takový budu a tak umřu. Nemám žádné vysvětlení, není ani co vysvětlovat," odvětil.

Oba boxeři standardně podstoupili před zápasem test na drogy. Užití marihuany se v nich ovšem nezkoumalo. V Kalifornii, kde se zápas odehrál, je rekreační užívání marihuany legální. Už před dvěma lety začal s konopím podnikat i Tyson, vlastní plantáž se soukromou školou zaměřenou na pěstování a užívání konopí.

Po utkání se Tyson rozhodl věnovat veškerý výtěžek ze zápasu na charitu. Přijít si měl na deset milionů dolarů (asi 218 milionů korun). "Neboxoval jsem tady pro peníze. Jsme teď filantropové a můžeme udělat něco dobrého," řekl.

"Nejsem tady kvůli svému egu. Moje ego bojovalo o peníze, kupovalo si tryskáče, baráky, balilo holky a pořádalo orgie," vrátil se ke své minulosti. "Ale takový už nejsem. Už nejsem ten chlápek. Byl spíš prostředkem, přes který jsem se dopracoval k mému současnému já," zamýšlel se Tyson nad životní cestou.

Už před zápasem udivil, když řekl, že se do kondice dostal díky užití jedu z ropuchy, který má silné halucinogenní účinky. "Vzal jsem si ten lék a ten mi řekl, ať se zase dostanu do formy," uvedl na předzápasové tiskové konferenci. "Úplně mě to dostalo, řeklo mi to, ať se vrátím a začnu makat," dodal.

Jed pochází z ropuchy obývající mexickou Sonoranskou poušť a americké Centrum pro závislosti ji označilo za nové módní psychedelikum podobné meskalinu. Je ovšem výrazně silnější než většina známých přírodních psychedelik.

Zápas by měl být součástí Tysonova projektu, který plánuje a který má označení Liga legend. Po zápase také řekl, že se znovu hodlá vrátit do ringu a svést další zápasy. Kdy a za jakých okolností ale zatím není jasné.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Britská policie oznámila, že obvinila třetího Rusa v případě pokusu o vraždu bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala v Salisbury v roce 2018.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Počet plně zaměstnaných lidí v zemědělství klesl za 20 let téměř o polovinu, uvedl ČSÚ

Pracovníků v zemědělství ubylo za 20 let o 26,9 procenta na 176 815 lidí. Po přepočtení na plně zaměstnané jde o úbytek o 45,3 procenta na 95 372 osob. Na úterní tiskové konferenci ohledně zemědělského sčítání, tedy tzv. Agrocenzu, zástupci Českého statistického úřadu (ČSÚ). V podnicích fyzických osob se zvýšil počet rodinných pracovníků o 4,3 procentního bodu na 38,9 procenta.

Snížila se naopak výměra některých plodin jako pšenice či ječmene na úkor plodin pěstovaných mimo jiné na technické účely, jako jsou kukuřice nebo řepka. "Od roku 2000 se snížil podíl orné půdy ze 75,9 procenta na 70,8 procenta, naopak podíl trvalých travních porostů vzrostl z 22,8 procenta na 28 procent. Rozšířily se výměry vinic, naopak ubylo chmelnic a ovocných sadů. Z plodin pěstovaných na orné půdě přibyly plochy oseté kukuřicí, řepkou nebo sójou na úkor pšenice, ječmene, plodin sklízených na zeleno nebo brambor," upozornil předseda ČSÚ Marek Rojíček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy