Tyson v drogovém rauši. S Jonesem boxoval zkouřený, ve formě je díky jedu z žáby

mar mar
1. 12. 2020 7:25
Mike Tyson se po 15 letech velkolepě vrátil do ringu víkendovým soubojem s Royem Jonesem. Napínavý zápas nakonec dopadl remízou. Po něm ale legendární boxer šokoval, když přiznal, že si rukavice navlékl poté, co vykouřil marihuanu.
Mike Tyson boxoval v exhibičním zápasu s Royem Jonesem. | Video: Associated Press

"Dal jsem si jointa. Nemá to na mě žádný negativní vliv. Kouřím trávu, to jsem prostě já," přiznal bezelstně Tyson. "Nemůžu přestat, jsem prostě kuřák. Dám si každý den, nikdy jsem nepřestal," pokračoval.

Zápas skončil remízou na body, přestože většina diváků zápasu byla přesvědčena o Tysonově vítězství. Nejevil žádné známky toho, že by boxoval pod vlivem.

"Nemá cenu se v tom babrat. Takový jsem, takový budu a tak umřu. Nemám žádné vysvětlení, není ani co vysvětlovat," odvětil.

Oba boxeři standardně podstoupili před zápasem test na drogy. Užití marihuany se v nich ovšem nezkoumalo. V Kalifornii, kde se zápas odehrál, je rekreační užívání marihuany legální. Už před dvěma lety začal s konopím podnikat i Tyson, vlastní plantáž se soukromou školou zaměřenou na pěstování a užívání konopí.

Po utkání se Tyson rozhodl věnovat veškerý výtěžek ze zápasu na charitu. Přijít si měl na deset milionů dolarů (asi 218 milionů korun). "Neboxoval jsem tady pro peníze. Jsme teď filantropové a můžeme udělat něco dobrého," řekl.

"Nejsem tady kvůli svému egu. Moje ego bojovalo o peníze, kupovalo si tryskáče, baráky, balilo holky a pořádalo orgie," vrátil se ke své minulosti. "Ale takový už nejsem. Už nejsem ten chlápek. Byl spíš prostředkem, přes který jsem se dopracoval k mému současnému já," zamýšlel se Tyson nad životní cestou.

Už před zápasem udivil, když řekl, že se do kondice dostal díky užití jedu z ropuchy, který má silné halucinogenní účinky. "Vzal jsem si ten lék a ten mi řekl, ať se zase dostanu do formy," uvedl na předzápasové tiskové konferenci. "Úplně mě to dostalo, řeklo mi to, ať se vrátím a začnu makat," dodal.

Jed pochází z ropuchy obývající mexickou Sonoranskou poušť a americké Centrum pro závislosti ji označilo za nové módní psychedelikum podobné meskalinu. Je ovšem výrazně silnější než většina známých přírodních psychedelik.

Zápas by měl být součástí Tysonova projektu, který plánuje a který má označení Liga legend. Po zápase také řekl, že se znovu hodlá vrátit do ringu a svést další zápasy. Kdy a za jakých okolností ale zatím není jasné.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil Debenhams

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil za 55 milionů liber zkrachovalý maloobchodní řetězec Debenhams. Zaměstnance ale nechce, ohroženo je tak 12 000 pracovních míst.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Veterináři na Táborsku prověří kvůli ptačí chřipce chovy drůbeže

Veterináři dnes zkontrolují drobné chovy drůbeže v Dlouhé Lhotě na Táborsku, kde se minulý týden prokázal výskyt ptačí chřipky. Zkontrolují i tři velké komerční chovy v okruhu deseti kilometrů od obce. Prověřují také několik úhynů volně žijících ptáků v kraji, řekl v pondělí za Státní veterinární správu Petr Majer. O situaci v pondělí jednal i krizový štáb kraje, jak řekla Hana Brožková z kanceláře hejtmana.

Veterináři vytvoří soupis komerčních chovů v pásmu deseti kilometrů kolem místa nálezu, zkontrolují i komerční chovy. O víkendu dostaly podniky informace, jak chovy víc zabezpečit. V Dlouhé Lhotě utratili 23. ledna 17 ptáků z malochovu s potvrzenou ptačí chřipkou.

"V současné době jsou (na místě) dvě skupiny veterinárních inspektorů, z nichž ta první působí přímo v obci Dlouhá Lhota. Jsou v kontaktu se starostkou a během dne obcházejí místní drobné chovatele a prověřují zdravotní stav drůbeže a to, jak jsou chovy zabezpečené proti kontaktu s volně žijícími ptáky, zejména s vodními, kterých je v okolí hodně," řekl Majer. Těchto chovatelů by mělo být v obci okolo dvaceti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy