Těžký los pro Pardubice. Z prvního kola Rakouské ligy si odvážejí dvě porážky

Jakub Bartoš
17. 10. 2016 22:10
Jediný český zástupce v Rakouské lize má za sebou první dvě utkání. Basketbalový tým vozíčkářů WBS Pardubice podlehl ve Vídni největším favoritům. Podle trenéra ale není důvod věšet hlavu. Český celek je na tom herně dobře a bude i nadále bojovat o nejvyšší umístění.
Basketbalový tým vozíčkářů WBS Pardubice podlehl ve Vídni největším favoritům.
Basketbalový tým vozíčkářů WBS Pardubice podlehl ve Vídni největším favoritům. | Foto: Archiv WSB Pardubice

Vídeň – Vysoká porážka a vyrovnané utkání. Tak vypadalo první letošní představení vozíčkářů Pardubic v Rakouské lize. Český tým si neporadil s mistrem ani vicemistrem loňského ročníku a po prvním kole mu patří páté místo.

V prvním utkání narazili pardubičtí basketbalisté na vozíku na Flink Stones. „.V jeden moment jsme dokonce prohrávali o 14 bodů. Náskok jsme pak stáhli na rozdíl pouhých tří bodů. Víc už jsme ale nedokázali,“ popsal hrající trenér Jaroslav Menc. I přes povedený herní projev a vydařené kombinace zápas nakonec skončil 62:55 ve prospěch rakouského celku. „O výsledku rozhodly některé neproměněné šance,“ dodal Menc. Právě s Flink Stones by se Pardubice měly poprat o celkové druhé místo.

V druhém sobotním utkání čekal na Pardubice mistr ligy Sitting Bulls, který je z větší části tvořen rakouskou reprezentací. Na něj už pardubičtí neměli síly a prohráli 29:88. Premiérové body si za WBS Pardubice připsal 17 letý David Hejna. Právě mladí hráči by měli v letošní sezóně dostat více prostoru.

I takto někdy končí útok v basketbalu na vozíku.
I takto někdy končí útok v basketbalu na vozíku. | Foto: Archiv WSB Pardubice

 V dresu soupeře se představili i dva čeští hráči Adam Erben a Lukáš Šembera. „Pokud budou Pardubice v plné sestavě, tak mají šanci na druhé nebo třetí místo. Osobně doufám, že to tak bude,“ svěřil se Lukáš Šembera.

Sitting Bulls zvítězili i v druhém utkání a i letos je jejich cílem titul. „První soutěžní kolo bylo dobré. Oba zápasy jsme vyhráli s velkým náskokem. Nebyli jsme v plné sestavě, ale i tak nás to neovlivnilo a hráli jsme pěknou hru,“ konstatoval Šembera výkon svého týmu.

Druhé kolo Rakouské ligy se uskuteční za dva týdny. Pardubice už by v něm měly bezpečně bodovat. „S předvedenou hrou jsme prozatím spokojení. V příštím kole nás čekají papírově slabší soupeři, které bychom měli porazit,“ uzavřel Jaroslav Menc. WBS Pardubice odehrají všechna svá ligová utkání na hřištích soupeřů. 

Výsledky:

Rebound Warriors – Flink Stones I 44 : 94

WBS Pardubice – Sitting Bulls 29 : 88

ABSV LoFric Dolphins Wien – Rebound Warriors 32 : 47

Flink Stones I – WBS Pardubice 62 : 55

Sitting Bulls – ABSV LoFric Dolphins Wien 83 : 22

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy