Brněnský Hobit má opět chuť vyhrávat. Basketbalisté na vozíku se připravují na Středoevropský pohár

Jakub Bartoš
5. 10. 2016 12:39
SK Hobit Brno je basktebalový tým vozíčkářů, který před novou sezónou posiloval. Kromě rozšířené soupisky má i nového trenéra a za sebou přípravu na nový ročník.
Marek Šrůtka na Podzimním turnaji v Brně.
Marek Šrůtka na Podzimním turnaji v Brně. | Foto: Jan Russnák

Brno - Nepovedený test před nadcházející sezónou mají za sebou basketbalisté SK Hobit Brno. Na turnaji v Itálii prohrál moravský celek všechny zápasy, ale i tak jsou z kabiny slyšet jen pozitiva. Klub má nového trenéra, několik hráčů a touží po lepším umístění ve Středoevropském poháru.

Mezinárodní turnaj absolvoval brněnský Hobit tento víkend. Akce se uskutečnila v italské obci Gradisca d’Isonzo a kromě českého zástupce se jí zúčastnily týmy ze Slovinska, Rakouska a samozřejmě domácí Itálie. "Jde o tradiční akci, která se pořádá stejně jako Podzimní turnaj v Brně. S týmem z Gradiscy se navzájem navštěvujeme dlouho. Je to pro nás dobré v tom, že máme možnost potkat kluby, s kterými si obvykle nezahrajeme,“ vysvětlila manažerka týmu Hana Valová.

Během přípravy na novou sezónu absolvovalo Brno již tři turnaje. Na tom předchozím, který se konal na domácí půdě, skončil Hobit třetí, před celkem WBS Pardubice. Prohry z Itálie ale Moravané jako tragédii neberou. "Byla to kvalitní příprava. Tým se sehrává, je v něm cítit chuť vítězit a snaha, což je skvělé,“ sdělila své dojmy Valová, která se podílí i na koordinaci akcí týmu.

Soupiska pro nadcházející sezónu v současnosti obsahuje dvanáct jmen. Do Itálie odjelo deset hráčů, z nichž si všichni zahráli. Právě nedostatek hráčů Hobit vyřešil spolupráci s týmem z Frýdku-Místku, kde pomalu vzniká třetí český celek. "Za spolupráci jsme rádi. V současné době nás odtud doplňuje pět hráčů. Ostatní tak mají motivaci bojovat v základní sestavě, což všem pomáhá.“ 

Adam Erben - nový trenér SK Hobit Brno

Kromě nových hráčů se v klubu objevilo ještě jedno zvučné jméno. Při loňské sezóně se po dvaceti letech rozhodl z postu trenéra odstoupit Zdeněk Škaroupka a na jeho pozici nastoupil Adam Erben. "Jde o velké jméno a současného hráče nejlepšího rakouského týmu Sitting Bulls. Časové možnosti mu naštěstí dovolily takto cestovat mezi Českem a Rakouskem. Přišla s ním i nová chuť a energie, kterou jsme potřebovali,“ konstatovala Hana Valová.

Soupiska SK Hobit Brno

Karel Hrůza (4,5), Martin Žák (1,0), Martin Zemánek (4,0), Martin Slávik (4,0), Lukáš Šembera (1,0), Tomáš Kohoutek (2,0), Adam Erben (4,5), Pavel Minařík (4,5), Jaroslav Náhlík (1,5), Michal Kretek (1,0), Marek Šrůtka (2,0), Michal Šolc (3,5), Jakub Benda (1,5)

Číslo v závorce označuje bodovou kategorii, která určuje úroveň postižení jednotlivého hráče. Minimální postižení je označeno hodnotou 4,5 bodu. Na hřišti mohou být najednou hráči nebo hráčky, jejichž součet funkční klasifikace je maximálně 14, nebo 14,5 bodu podle soutěže.

SK Hobit Brno trénuje dvakrát týdně a jednou týdně tým navštěvuje i posilovnu. S rozšířenou soupiskou a novým trenérem chce bojovat o lepší výsledky. Pokoušet se o to bude již pouze ve Středoevropském poháru.

"Na konci loňské sezóny jsme se rozhodli ukončit působení v Rakousku. Chceme víc budovat náš tým a volný čas a energii budeme věnovat přípravě a hledání nových hráčů. Uskuteční se různé akce a trénovat budeme i s Frýdkem-Místkem. Sejdeme se například na půl cesty v Olomouci,“ popsala plány pro následující měsíce manažerka týmu.

Cíl? Uspět ve Středoevrospkém poháru

Jedním z hlavních cílů Brna je především lepší umístění ve Středoevropském poháru. "Letos se v něm představí nový tým Maďarska, který je složený z reprezentantů. V příštím roce se totiž budou poprvé účastnit mistrovství Evropy. I díky tomu má akce nový náboj,“ dodala Hana Valová.

Každé hrací kolo soutěže pořádá jeden z týmů a uskuteční se v průběhu jednoho víkendu. První je naplánované na 12. – 13. listopadu v Pardubicích. Podle pravidel se každého kola nezúčastní jeden klub, při prvním to bude polský KSS Mustang Konin. Hned druhý zápas soutěže okoření české derby mezi Hobitem Brno celkem WBS Pardubice.

První kolo – Pardubice :

12. 11. 2016
9.00 Maďarsko x Kielce
11.00 Brno x Pardubice
13.00 Maďarsko x Pardubice
15.00 Kielce x Brno

13. 11. 2016
9.00 Pardubice x Kielce
11.00 Maďarsko x Brno

 

Právě se děje

Další zprávy