1. 3. 2013 13:15
Tina Mazeová.
Tina Mazeová. | Foto: Reuters

Garmisch-Partenkirchen - Famózní lyžařka Tina Mazeová má na dosah překonání legendárního rekordu Rakušana Hermanna Maiera.

Slovinská hvězda obsadila v dnešním superobřím slalomu Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu druhé místo, celkem již nasbírala 1924 bodů a maximum "Herminátora", který před třinácti lety nasbíral neuvěřitelných 2000 bodů, se osm závodů před koncem sezony třese v základech.

"Když je člověk v takovém laufu, pak jde zdánlivě všechno hladce. Je to neuvěřitelná sezona," řekla Mazeová. Metu 2000 bodů může pokořit už v sobotním sjezdu v Garmischi.

Mazeová podevatenácté v sezoně na stupních

Devětadvacetiletá lyžařka i dnes přepisovala historii. Už jistá celková vítězka SP se jako první sjezdařka dostala už podevatenácté v jedné sezoně na stupně vítězů. Překonala tím bilanci Pernilly Wibergové ze Švédska a Hanni Wenzelové z Lichtenštejnska.

V dnešním super G ale poznala přemožitelku. Vyhrála totiž Tina Weiratherová z Lichtenštejnska před dvojicí adeptek na malý křišťálový glóbus. O 12 setin porazila mistryni světa Mazeovou i další americkou favoritku Julii Mancusovou.

Klára Křížová na body nedosáhla, skončila na 33. místě se ztrátou tří sekund a tří setin na vítězku. Od bodované třicítky ji dělilo 83 setin.

SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Ženy - superobří slalom:

1. Weiratherová (Licht.) 1:19,82, 2. Mazeová (Slovin.) a Mancusová (USA) obě -0,12, 4. Fenningerová -0,28, 5. Hospová (obě Rak.) -0,29, 6. Ruizová Castillová (Šp.) -0,33, 7. Rollandová (Fr.) -0,66, 8. Schmidhoferová (Rak.) -0,68, 9. Rossová (USA) -0,75, 10. Rebensburgová (Něm.) -0,80, ...33. Křížová (ČR) -3,03.

Pořadí super-G (po 5 ze 7 závodů): 1. Mazeová 370 b., 2. Mancusová 305, 3. Vonnová (USA) 286, 4. Rebensburgová 220, 5. Fenningerová 204, 6. Höflová-Rieschová (Něm.) 171.

Průběžné pořadí SP (po 29 z 37 závodů): 1. Mazeová 1924, 2. Höflová-Rieschová 910, 3. Fenningerová 766, 4. Vonnová 740, 5. Mancusová 703, 6. Zettelová (Rak.) 697, ...53. Záhrobská (ČR) 109.