Sudová si dojela v boulích v Kanadě pro sedmé místo

7. 2. 2015 21:36
Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila sedmá na Světovém poháru v kanadském Val St. Come, který byl možná její poslední v kariéře.
Nikola Sudová
Nikola Sudová | Foto: Reuters

Val St. Come - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila sedmá na Světovém poháru v kanadském Val St. Come, který byl možná její poslední v kariéře. Dvaatřicetileté boulařce unikl postup do šestičlenného superfinále o 32 setin bodu, nicméně i ve druhém závodu po nevydařeném mistrovství světa v Rakousku atakovala nejvyšší příčky.

Sudová původně po šampionátu v Kreischbergu uvažovala o konci sezony a možná i kariéry, ale sáhla do vlastních úspor a vydala se ještě na dva závody do zámoří. Před týdnem v Lake Placid si spravila chuť pátým místem a dnes v mrazivé Kanadě jí těsně unikla druhá finálová jízda.

Z vítězství se radovala americká hvězda Hannah Kearneyová, trojnásobná mistryně světa, která nedopřála triumf domácím lyžařkám. Nejlepší z Kanaďanek Chloe Dufourová-Lapointeová byla stříbrná před krajankou Audrey Robichaudovou.

Závod SP v akrobatickém lyžování v boulích ve Val St. Come (Kanada):

Muži: 1. Kingsbury (Kan.) 88,31, 2. Graham (Austr.) 85,18, 3. Smyšljajev (Rus.) 84,12.
Průběžné pořadí SP (po 6 z 9 závodů): 1. Kingsbury 529 b., 2. Smyšljajev 281, 3. Marquis (Kan.) 265.

Ženy: 1. Kearneyová (USA) 85,28, 2. Ch. Dufourová-Lapointeová 78,03, 3. Robichaudová (obě Kan.) 76,36, ...7. Sudová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 6 z 9 závodů): 1. Kearneyová 426, 2. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 403, 3. Ch. Dufourová-Lapointeová 332, ...8. Sudová 211.