Boulařka Sudová byla v SP v Deer Valley čtvrtá

10. 1. 2015 8:10
Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila na Světovém poháru v jízdě v boulích v Deer Valley čtvrtá, od medailových pozic ji dělily dva body.
Nikola Sudová.
Nikola Sudová. | Foto: Reuters

Deer Valley - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová skončila na Světovém poháru v jízdě v boulích v Deer Valley čtvrtá, od medailových pozic ji dělily dva body. Zvítězila Američanka K.C. Oakleyová před kanadskými sestrami Justine a Chloe Dufourovými-Lapointeovými.

Pro dvaatřicetiletou Sudovou je čtvrté místo nejlepším výsledkem v sezoně. Ve Světovém poháru byla dvojnásobná medailistka z mistrovství světa výš naposledy předloni v únoru, kdy skončila druhá v japonském Inawaširu.

„Zase o trochu blíž té bedně. Jsem spokojená, mám bramborovou,“ hlásila s úsměvem z obávané trati v Deer Valley, kde si měsíc před olympiádou ve Vancouveru utrhla vazy v koleni.

Česká lyžařka postoupila z kvalifikace v Deer Valley jako pátá, do superfinále pak prošla ze čtvrté pozice. Tu už vylepšit nedokázala a ve Světovém poháru je osmá. V americkém středisku je dnes na programu další závod.

SP v akrobatickém lyžování v Deer Valley (USA) - jízda v boulích:

Muži: 1. Kingsbury (Kan.) 90,25, 2. Graham (Austr.) 85,49, 3. Deneen (USA) 85,07.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 9 závodů): 1. Kingsbury 229, 2. Endo (Jap.) 156, 3. Marquis (Kan.) 140.

Ženy: 1. Oakleyová (USA) 82,53, 2. J. Dufourová-Lapointeová 79,46, 3. Ch. Dufourová-Lapointeová (obě Kan.) 79,28, 4. Sudová (ČR) 77,23.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 9 závodů): 1. Ch. Dufourová-Lapointeová 220, 2. J. Dufourová-Lapointeová 185, 3. Kearneyová (USA) 166, ...8. Sudová 104.