Štybar je poprvé mistrem republiky na silnici

ČTK ČTK
29. 6. 2014 17:31
Zdeněk Štybar se stal poprvé cyklistickým mistrem republiky v silničním závodu s hromadným startem.
Zdeněk Štybar.
Zdeněk Štybar. | Foto: Reuters

Slavkov u Brna - Zdeněk Štybar se stal poprvé cyklistickým mistrem republiky v silničním závodu s hromadným startem.

Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu dnes na společném česko-slovenském šampionátu ve Slavkově projel cílem bok po boku s Peterem Saganem. Stříbrnou medaili získal Petr Vakoč, Štybarův kolega z belgické stáje Omega Pharma-Quick Step. Bronz má Jan Bárta (NetApp), který ve čtvrtek potřetí za sebou vybojoval titul v časovce.

"Musím to rozdýchat. Kluci z NetAppu mi to nedali zadarmo, nastupovali mi celé předposlední kolo a musel jsem sjíždět jak po (Leopoldu) Königovi, tak i po Honzovi Bártovi. Jsem moc rád, že se to podařilo, protože český mistrák byl můj velký cíl," řekl Štybar v cíli novinářům.

Během 12 kol, které závodníci na 192 kilometrů dlouhé trati museli v okolí Slavkova odkroužit, vzal brzy za své první pokus o únik. Ten druhý v podání Juraje Sagana, Adama Sekaniny a Jana Kadúcha byl o něco nadějnější, neboť v polovině závodu měli k dobru už tři minuty, ale bylo zřejmé, že favorité si dají pozor, aby pro ně neskončil boj o medaile předčasně. I tento pokus tak skončil neúspěchem.

Rozhodující se nakonec ukázal nástup osmičlenné skupinky, v níž byla všechna hlavní esa. V posledním stoupání v závěrečném okruhu se utrhli Štybar se Saganem a oba s rukama nad hlavou projeli cílem bez spurtu, který se jevil po předchozí průtrži mračen na mokrých kostkách jako zbytečně riskantní.

V klasifikaci jezdců do 23 let si vedli nejlépe vítězný Tomáš Koudela, Daniel Turek a David Dlouhý.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy