Ledecká s bratrem, Čech s manželkou. Hvězdy ukázaly ty, kterým také vděčí za tituly

Prolistujte si již tradiční kalendář společnosti Sport Invest
LEDEN. Hokejista Tomáš Hertl s bratrem Jaroslavem. „Bylo hodně těžké vybrat jednoho člověka, protože mě vždycky neskutečně podporovala i máma s tátou. Na bráchovi jsem cenil, že mě odmalička všude tahal s sebou, i když z toho občas nebyl nadšený. Ať už to byl fotbal, hokej na rybníku, vždycky jsem mohl hrát s ním a jeho kamarády, což mi hrozně pomohlo, protože jsem chtěl být tak dobrý jako starší brácha. Pořád jsem na sobě pracoval. Díky, brácho!“
ÚNOR. Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká s bratrem Jonášem. „Jonáš byl pro mě jasná volba, už jen kvůli tomu, že ostatní členové naší rodiny se neradi fotí. Je pro mě hrozně důležitý, klíčový, prostě je to brácha, to mají asi všichni sourozenci stejné. Já to mám o to silnější, že můj brácha je ten nejlepší na světě.“
BŘEZEN. Rychlobruslařka Martina Sáblíková s bratrem Milanem. „Brácha mi byl už odmalička oporou, dokázal se za mě postavit v jakékoliv situaci. Zároveň je ale objektivní, inspirativní a dokáže říct nahlas svůj názor. Moc si ho vážím.“
DUBEN. Fotbalista Tomáš Kalas se sestrou Jitkou. „Na světě není moc hezčích věcí než sourozenecká láska. Právě proto jsem si vybral ségru. Pamatuju si, jak jsme spolu vyrůstali. Jsme od sebe jen čtyři roky, takže dětství i dospívání bylo víceméně společné. Často jsme se dokázali vzájemně naštvat, ale i tak jsme věděli, že je mezi námi silné pouto. Vyrostla z ní moc hezká, ale hlavně moc šikovná a hodná holka. Jsem šťastný, že ji mám.“
Foto: SPORT INVEST/Tomáš Třeštík
SPORT INVEST Tomáš Třeštík
30. 11. 2018 7:01
Historie zná jen vítěze. Sportovce, kteří žijí svůj sen. Za sportovci však stojí hvězdy, které žijí pro ně. Tak zní kreativní koncept kalendáře agentury Sport Invest pro rok 2019, který pro ni nafotil Tomáš Třeštík.

Špičkoví čeští sportovci zastupovaní touto společností se do oblíbeného a vyhledávaného kalendáře nechali zvěčnit už posedmé. Tentokrát v unikátní sérii snímků, na kterých jsou zachyceni s blízkými lidmi, kteří jim pomáhají v kariéře.

Zimní královny Ester Ledecká a Martina Sáblíková s bratry, legendární fotbalový brankář Petr Čech s manželkou, elitní světové beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová s trenérem či hokejový útočník Ondřej Palát s otcem.

To je jen výběr z těch, které najdete na dvanácti fotografiích. Vznikaly v letenském ateliéru známého fotografa Tomáše Třeštíka, který navázal na rok 2018, kdy pro Sport Invest vytvořil kalendář, v němž Čecha, Ledeckou a spol. ztvárnil do konceptu: "Česko jako země krásných míst a talentovaných lidí".

"Idea, která je za tímhle kalendářem, zní - hvězdy a ti, co jim kryjí záda. Byl to tak trochu nápad mojí ženy Radky. Pak se mi zalíbil a začali jsme ho rozvíjet," prozrazuje Třeštík. "Vymyslel jsem si vizuální stylizaci. Chtěl jsem komorní prostředí, aby se sportovci a jejich blízcí cítili co možná nejpřirozeněji a mohli se chovat uvolněně. A mám dojem, že to klaplo."

Třeštík zvolil barevnou stěnu, kterou kombinoval s nábytkem. Na každé focení vybíral jiný kus. "Se všemi se mi pracovalo výborně. Co mě na sportovních hvězdách baví, je pokora, kterou v sobě mají. A naprostá profesionalita. Nikdo z nich nemá žádné hvězdné manýry, všichni jsou klidní a naprosto normální," hodnotil Třeštík.

Nápad i realizaci ocenili i ti, kteří stáli před objektivem. "Málokdo z nás, sportovců, by se dokázal dostat tam, kde jsme, bez svého nejužšího týmu a dobrého zázemí. Tohle téma kalendáře nám dalo možnost poukázat na ty doposud ne příliš známé spoluautory a režiséry našich velkých úspěchů," řekla Markéta Nausch Sluková. "Tomáš Třeštík je veliký profík. Krásný nápad uměl zrealizovat rychle, zábavně, navíc s krásným výsledkem."

Sport Invest nechal vyrobit necelé dva tisíce kusů kalendáře. I to mu dává unikátnost. "Každý rok chceme mít po všech stránkách originální kalendář s příběhem, který se liší od ostatních. Motiv pro rok 2019, kdy chtěl Tomáš Třeštík vyzdvihnout osoby, kterým vděčí sportovci za úspěšnou kariéru, se nám opravdu hodně líbil. S výsledkem jsme spokojení. Myslím, že se nám podařilo udržet vysokou úroveň nastavenou z minulých let," uvedl David Trávníček, šéf společnosti Sport Invest Marketing.

Kalendář není určený pro komerční prodej, zamíří hlavně k obchodním partnerům a klientům Sport Investu. Velmi omezený počet kalendářů pak bude během prosince dostupný v e-shopu rychlobruslařky Martiny Sáblíkové na adrese: www.martina-sablikova.com/obchod.

Na loňský kalendář se můžete podívat zde: 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Běloruští advokáti hájící Cichanouského a Kalesnikavovou přišli o licenci

Dva běloruští advokáti, kteří obhajovali známé opoziční tváře včetně Maryji Kalesnikavové nebo Sjarheje Cichanouského, přišli o licenci, uvedl nezávislý běloruský portál Zerkalo. Advokáti nemohou pokračovat v činnosti nebo navštěvovat uvězněné opoziční aktivisty.

Advokáta Uladzimira Pylčanku, který hájil Kalesnikavovou, vyloučila rada minského kolegia advokátů, sdělil na sociálních sítích opoziční politik Viktar Babaryka. Pylčanka tak podle něj nebude moci za Kalesnikavovou docházet. Kalesnikavová v prezidentských volbách v roce 2020 podporovala hlavní opoziční kandidátku Svjatlanu Cichanouskou. Nyní si odpykává 11letý trest odnětí svobody. V minulých dnech prodělala operaci a byla na ARO.

O možnost vykonávat advokátní činnost přišel také Viktar Mackevyč, obhájce známého blogera a manžela Cichanouské Sjarheje Cichanouského. Ten byl v minulém roce odsouzen k 18 letům vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy