Krutá daň za chvilku zábavy. Slovenský kajakář si v karanténě zlomil nohu

ČTK ČTK
4. 4. 2020 14:45
Nejúspěšnější slovenský kajakář Erik Vlček si v karanténě zlomil při nohejbalu nohu a vážně poškodil koleno. Lékaři mu roztříštěnou kost a utržený zkřížený vaz operovali tři hodiny. Pokud půjde rekonvalescence podle plánu, v létě by se trojnásobný olympijský medailista mohl vrátit na vodu.
Slovenští kanoisté Erik Vlček (vlevo) a Tibor Linka.
Slovenští kanoisté Erik Vlček (vlevo) a Tibor Linka. | Foto: ČTK

Osmatřicetiletý rychlostní kanoista, který je také desetinásobným mistrem světa a má jedenáct zlatých medailí z evropských šampionátů, hrál nohejbal během dvoutýdenní karantény kvůli možnému šíření nákazy koronavirem v loděnici v Komárně po návratu ze soustředění v Kalifornii. V noze má podle slovenského olympijského týmu osm šroubů.

"Stalo se to v předposlední den naší karantény. Hráli jsme nohejbal dva na dva a dopadl jsem na nataženou nohu. Koleno mi propružilo dopředu a neštěstí bylo na světě," řekl Vlček. Zákrok podstoupil v Dunajské Stredě. Na vyhlášeného ortopeda čekal několik dnů, než i jemu skončí karanténa.

Vlček by měl za rok v Tokiu obhajovat stříbro na čtyřkajaku, které v Riu 2016 Slováci získali před českou posádkou Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba. Má také stříbro z Pekingu a bronz z Atén. "Teď mi odložení olympiády přijde vhod, ale kdyby se tohle všechno kolem koronaviru nedělo, tak bychom byli doma a nehrál bych nohejbal…," posteskl si.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy