karanténa

Boston musel v NHL kvůli koronaviru odložit dva zápasy

Hokejisté Bostonu nemohou kvůli výskytu koronaviru v týmu odehrát příští dva zápasy v NHL. Vedení soutěže duely Bruins s Buffalem a New York Islanders odložilo poté, co se objevily další čtyři pozitivní testy mezi hráči.

Boston měl v sobotu nastoupit na ledě Buffala, Islanders měl hostit v úterý. Pokud se neobjeví nové případy a další kolo testů vyjde negativně, mohou Bruins znovu otevřít tréninkové centrum ve středu. O den později by pak mohli přivítat Islanders.

Basketbalisté Nymburka kvůli covidu přijdou o zápasy v LM

Basketbalisté Nymburka jsou kvůli nákaze koronavirem v karanténě. Čeští šampioni proto přijdou o dva zápasy Ligy mistrů se Zaragozou a nový termín musí hledat i pro utkání nadstavby nejvyšší domácí soutěže s Kolínem. Středočeský celek o tom informoval v tiskové zprávě.

Nymburk kvůli nákaze covidem-19 v týmu přišel už o sobotní utkání ligové nadstavby s USK Praha. V karanténě budou čeští šampioni do 24. března, takže kromě úterního utkání v Zaragoze nemohou nastoupit ani 23. března k domácímu duelu se španělským soupeřem, ani proti Kolínu.

"Bohužel i přes dodržování přísných protiepidemických opatření se v tomto týdnu objevilo onemocnění covid i v našem týmu. A to v době, kdy máme nejnáročnější měsíc v celé sezoně," řekl sportovní ředitel klubu Ladislav Sokolovský. "Nyní řešíme odložení zápasů, do kterých kvůli karanténě nemůžeme nastoupit," dodal.

Nymburk zasáhla karanténa v době, kdy se týmu dařilo. Do osmifinálové skupiny Ligy mistrů vstoupili Středočeši výhrami 91:87 nad Bambergem a 90:89 nad Sassari. V domácí soutěži patří obhájcům titulu v tabulce nadstavby suverénně první místo.

V NHL vypadl z programu další zápas, mimo hru je Philadelphia

Z dnešního programu hokejové NHL vypadl kvůli koronavirovým opatřením zápas Philadelphie na ledě Washingtonu. Podle informací televizní stanice ESPN postihly problémy tým Flyers. Philadelphia, jejíž dres obléká i český útočník Jakub Voráček, se stala pátým klubem, který musel vzhledem k pravidlům přerušit sezonu.

Už dříve bylo jasné, že Philadelphii čeká tento týden pauza. Vedení NHL totiž v pondělí odložilo mimo jiné další zápasy New Jersey, s nímž měli Flyers odehrát dva zápasy ve čtvrtek a v sobotu. Nejbližší zápas nyní má Philadelphia na programu v neděli s New York Rangers.

Kvůli nákaze v týmu jsou momentálně vedle New Jersey mimo hru i Buffalo, Minnesota, kterým NHL v pondělí rovněž odložila další zápasy, a Colorado. V těchto klubech zatím na základě covidového protokolu není možné obnovit ani tréninky.

Zdroj: ČTK

Hokejisté prvoligového Sokolova jsou v karanténě

Prvoligový Sokolov je dalším hokejovým týmem, který musel kvůli nemoci covid-19 přerušit přípravu a jehož hráči i realizační tým se ocitli v karanténě. Klub na svém oficiálním webu informoval o tom, že jeden z hokejistů byl pozitivně testovaný na koronavirus.

"Hráči a realizační tým absolvují ve čtvrtek 30. července testy a jsou do pátku 7. srpna v karanténě," uvedl klub na webu. Vedení věří, že se mužstvo v závěru příštího týdne vrátí zpět do přípravy na novou sezonu.

Sokolov zároveň zrušil dvě přípravná utkání. Již ve čtvrtek se totiž měl představit v Mostu a o týden později měl doma přivítat Benátky nad Jizerou.

Ze stejného důvodu jako západočeský klub přerušili v první lize přípravu i hráči Kladna a Slavie. Uzavřena musela být i aréna v Litoměřicích, kde má začít příprava Stadionu ve středu.

Zdroj: ČTK