Haly jako nemocnice. V Ottawě a Sacramentu poskytli prostory pro boj s virem

ČTK ČTK
4. 4. 2020 9:55
Hokejový klub Ottawa Senators nabídl svou arénu Canadian Tire Centre s dalšími třemi přilehlými halami a rozsáhlými parkovacími domy k využití v boji s pandemií koronaviru. Majitel klubu Eugene Melnyk dal k dispozici i 17 nevyužitých soukromých apartmá v hale včetně toho svého.
Ottawský hokejový stadion Canadian Tire Centre.
Ottawský hokejový stadion Canadian Tire Centre. | Foto: Reuters

V týmu Senators se šest lidí včetně minimálně dvou hráčů nakazilo koronavirem. NHL stojí od 12. března a nad pokračováním sezony visí otazník.

V Kalifornii poskytl zdravotníkům svou bývalou halu basketbalový celek Sacramento Kings. Sleep Train Arena, v níž se hrála NBA do roku 2016, a tréninkové centrum klubu bylo přeměněno na polní nemocnici. Podle agentury AP v ní bude kolem 360 lůžek. Kings rovněž věnovali 100.000 roušek a čtvrt milionu dolarů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy