Dostál: Velký zásah, dost se to ve mně pere. Co nejdříve chci znát nový termín her

ČTK ČTK
24. 3. 2020 20:38
Kajakáře Josefa Dostála zastihla zpráva o odložení olympijských her na soustředění v Kalifornii. Rozhodnutí považuje za logické vyústění současné pandemické situace, ale má z něj rozporuplné pocity. Čeká na stanovení přesného nového termínu tokijských soutěží, aby mohl s týmem naplánovat přípravu na opožděný vrchol.
Josef Dostál na MS v rychlostní kanoistice 2019 v Maďarsku.
Josef Dostál na MS v rychlostní kanoistice 2019 v Maďarsku. | Foto: ASC Dukla / Ivana Roháčková

"Dost mě to zasáhlo, protože jsem byl nasměrovaný jak hlavou, tak tréninkem na letošní léto. Zdá se to být logické vyústění celosvětové pandemické situace. Dost se to ve mně pere. Samozřejmě zdraví je na prvním místě," komentoval posun her v nahrávce pro média.

Netrpělivě čeká na další podrobnosti. "Hodně čekám s celým týmem na to, kdy budou vyhlášené olympijské hry 2021. Potřebovali bychom co nejdřív znát přesné datum, abychom tomu mohli přizpůsobit veškerý trénink," doplnil trojnásobný olympijský medailista z let 2012 a 2016.

Na olympijský debut se těšil jeho parťák z deblkajaku Radek Šlouf. "Byl to pro nás obrovský hnací motor. Myslím, že tolik, co jsme měli natrénováno od začátku roku, jsme ještě neměli. Ale s ohledem na situaci, co se děje v poslední době ve světě, se není čemu divit. Nám nezbývá nic jiného než pokračovat v práci, pokračovat v tréninku a posunout si ten cíl o trošku dál. Plány se změnily, ale cíl zůstává stejný a to je olympiáda v Tokiu," poznamenal.

Dostál by byl rád, aby Mezinárodní kanoistická federace rozhodla, kdy a jestli vůbec budou v této sezoně nějaké mezinárodní závody. "Je taky otázka, zda se budou znovu vyjíždět místa, nebo zda se nechají kvóty, které se vyjely minulý rok," přemítal.

V Kalifornii měli s týmem trénovat do 3. dubna, ale to se může změnit. "Dost se ruší lety. Pořád to k nám domů lítá, ale je to za dost nekřesťanské peníze. Je otázka, zda nenaplánovat cestu domů co nejdřív, abychom tu neuvízli. V tuhle dobu by to nemělo cenu. Když budou další závody, tak budou asi později. Vůbec nevíme, co se bude dít," uvažoval svěřenec Karla Leštiny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ministerstvo zdravotnictví nechystá na začátek školního roku kvůli covidu žádná nařízení pro školy

Na začátek nadcházejícího nového školního roku se ve školách nechystají žádná protiepidemická opatření proti covidu-19. Jejich případné zavedení později bude záležet na dalším vývoji epidemie. V pátek to oznámil ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Nevyloučil zpřísnění v případě výrazného zhoršení situace, například zavírání škol by podle něj ale ministerstvo školství nepodporovalo. Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že v současné situaci nejsou opatření nutná, vývoj chce sledovat.

"Nepředpokládá se, že bychom plošně testovali, že bychom školy zavírali, ale samozřejmě může nastat situace, že na přechodnou dobu nebude žádné zbytí," uvedl Balaš. Současný vývoj epidemie podle něj nenasvědčuje tomu, že by kvůli epidemii měly nastat vážné problémy. Ministerstvo podle něj bude situaci sledovat a radikálněji by se řešila jen v případě, že by například vážně onemocnělo větší množství učitelů. "Věřím, že to zvládneme. Budu muset vycházet z toho, co nám řekne ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice," dodal.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stanjura prověří postup Finanční správy v reklamní větvi Čapího hnízda

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) prověří postup Finanční správy v reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo. V pátek řekl, že bude zkoumat, zda nedošlo k pochybení a připomněl, že kauza ještě není uzavřená, protože odložení případu policií a dozorujícím státním zástupcem nyní prověřuje pražské vrchní státní zastupitelství.

Kauza se týká podezření na daňové úniky u plateb od firem z holdingu Agrofert za reklamu konferenčnímu centru Čapí hnízdo. Agrofert patří do svěřenských fondů předsedy ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše.

"Jediné, co mohu, a to určitě udělám: posoudím, zda splnili zákonné limity. Zda ta spolupráce byla, zda nedošlo k nějakému pochybení - třeba, že propásli nějaké lhůty v okamžiku, kdy nereagovali a reagovat mohli," řekl k úloze finanční správy ministr a doplnil, že o dohledu vrchního státního zastupitelství ví z veřejných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy