Dostál: Velký zásah, dost se to ve mně pere. Co nejdříve chci znát nový termín her

ČTK ČTK
24. 3. 2020 20:38
Kajakáře Josefa Dostála zastihla zpráva o odložení olympijských her na soustředění v Kalifornii. Rozhodnutí považuje za logické vyústění současné pandemické situace, ale má z něj rozporuplné pocity. Čeká na stanovení přesného nového termínu tokijských soutěží, aby mohl s týmem naplánovat přípravu na opožděný vrchol.
Josef Dostál na MS v rychlostní kanoistice 2019 v Maďarsku.
Josef Dostál na MS v rychlostní kanoistice 2019 v Maďarsku. | Foto: ASC Dukla / Ivana Roháčková

"Dost mě to zasáhlo, protože jsem byl nasměrovaný jak hlavou, tak tréninkem na letošní léto. Zdá se to být logické vyústění celosvětové pandemické situace. Dost se to ve mně pere. Samozřejmě zdraví je na prvním místě," komentoval posun her v nahrávce pro média.

Netrpělivě čeká na další podrobnosti. "Hodně čekám s celým týmem na to, kdy budou vyhlášené olympijské hry 2021. Potřebovali bychom co nejdřív znát přesné datum, abychom tomu mohli přizpůsobit veškerý trénink," doplnil trojnásobný olympijský medailista z let 2012 a 2016.

Na olympijský debut se těšil jeho parťák z deblkajaku Radek Šlouf. "Byl to pro nás obrovský hnací motor. Myslím, že tolik, co jsme měli natrénováno od začátku roku, jsme ještě neměli. Ale s ohledem na situaci, co se děje v poslední době ve světě, se není čemu divit. Nám nezbývá nic jiného než pokračovat v práci, pokračovat v tréninku a posunout si ten cíl o trošku dál. Plány se změnily, ale cíl zůstává stejný a to je olympiáda v Tokiu," poznamenal.

Dostál by byl rád, aby Mezinárodní kanoistická federace rozhodla, kdy a jestli vůbec budou v této sezoně nějaké mezinárodní závody. "Je taky otázka, zda se budou znovu vyjíždět místa, nebo zda se nechají kvóty, které se vyjely minulý rok," přemítal.

V Kalifornii měli s týmem trénovat do 3. dubna, ale to se může změnit. "Dost se ruší lety. Pořád to k nám domů lítá, ale je to za dost nekřesťanské peníze. Je otázka, zda nenaplánovat cestu domů co nejdřív, abychom tu neuvízli. V tuhle dobu by to nemělo cenu. Když budou další závody, tak budou asi později. Vůbec nevíme, co se bude dít," uvažoval svěřenec Karla Leštiny.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy