koronavirus

Hledáte informace o průběhu nákazy či třeba starší vydané články na toto téma? Na tomto místě najdete všechny naše vydané zpravodajské materiály o novém koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19.

Boston musel v NHL kvůli koronaviru odložit dva zápasy

Hokejisté Bostonu nemohou kvůli výskytu koronaviru v týmu odehrát příští dva zápasy v NHL. Vedení soutěže duely Bruins s Buffalem a New York Islanders odložilo poté, co se objevily další čtyři pozitivní testy mezi hráči.

Boston měl v sobotu nastoupit na ledě Buffala, Islanders měl hostit v úterý. Pokud se neobjeví nové případy a další kolo testů vyjde negativně, mohou Bruins znovu otevřít tréninkové centrum ve středu. O den později by pak mohli přivítat Islanders.

Basketbalisté Nymburka kvůli covidu přijdou o zápasy v LM

Basketbalisté Nymburka jsou kvůli nákaze koronavirem v karanténě. Čeští šampioni proto přijdou o dva zápasy Ligy mistrů se Zaragozou a nový termín musí hledat i pro utkání nadstavby nejvyšší domácí soutěže s Kolínem. Středočeský celek o tom informoval v tiskové zprávě.

Nymburk kvůli nákaze covidem-19 v týmu přišel už o sobotní utkání ligové nadstavby s USK Praha. V karanténě budou čeští šampioni do 24. března, takže kromě úterního utkání v Zaragoze nemohou nastoupit ani 23. března k domácímu duelu se španělským soupeřem, ani proti Kolínu.

"Bohužel i přes dodržování přísných protiepidemických opatření se v tomto týdnu objevilo onemocnění covid i v našem týmu. A to v době, kdy máme nejnáročnější měsíc v celé sezoně," řekl sportovní ředitel klubu Ladislav Sokolovský. "Nyní řešíme odložení zápasů, do kterých kvůli karanténě nemůžeme nastoupit," dodal.

Nymburk zasáhla karanténa v době, kdy se týmu dařilo. Do osmifinálové skupiny Ligy mistrů vstoupili Středočeši výhrami 91:87 nad Bambergem a 90:89 nad Sassari. V domácí soutěži patří obhájcům titulu v tabulce nadstavby suverénně první místo.

Trenér Vítkovic Holaň měl pozitivní test na koronavirus

Na střídačce hokejových Vítkovic bude do příštího týdne chybět hlavní trenér Miloš Holaň, který měl pozitivní test na covid-19. Tým nyní povede jeden z jeho asistentů Radek Philipp. Klub to oznámil na Twitteru.

"Trenér Miloš Holaň měl pozitivní test na covid-19 a nastoupil do desetidenní karantény. Bez příznaků se cítí dobře," uvedli zástupci Vítkovic. Hráči a zbytek realizačního týmu měli negativní výsledky testů.

Nejbližší utkání čeká Vítkovice již dnes, kdy v dohrávce 7. kola přivítají Mladou Boleslav. V pátek se představí v Plzni a v neděli ve Zlíně. Holaň bude chybět na střídačce i příští týden v úterý, kdy se Vítkovice doma utkají s Pardubicemi. Následující pátek ostravský klub nastoupí v Olomouci.

V NHL vypadl z programu další zápas, mimo hru je Philadelphia

Z dnešního programu hokejové NHL vypadl kvůli koronavirovým opatřením zápas Philadelphie na ledě Washingtonu. Podle informací televizní stanice ESPN postihly problémy tým Flyers. Philadelphia, jejíž dres obléká i český útočník Jakub Voráček, se stala pátým klubem, který musel vzhledem k pravidlům přerušit sezonu.

Už dříve bylo jasné, že Philadelphii čeká tento týden pauza. Vedení NHL totiž v pondělí odložilo mimo jiné další zápasy New Jersey, s nímž měli Flyers odehrát dva zápasy ve čtvrtek a v sobotu. Nejbližší zápas nyní má Philadelphia na programu v neděli s New York Rangers.

Kvůli nákaze v týmu jsou momentálně vedle New Jersey mimo hru i Buffalo, Minnesota, kterým NHL v pondělí rovněž odložila další zápasy, a Colorado. V těchto klubech zatím na základě covidového protokolu není možné obnovit ani tréninky.

Zdroj: ČTK
Pokračovat