Šlesingrovi a Soukalové se exhibice v Ťumeni nepovedla, skončili desátí

9. 4. 2016 16:44
Michal Šlesingr a Gabriela Soukalová
Michal Šlesingr a Gabriela Soukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ťumeň (Rusko) - Michal Šlesingr a vítězka Světového poháru Gabriela Soukalová obsadili v biatlonové exhibici v Ťumeni v závodu s hromadným startem shodně poslední desátá místa. Oba čeští reprezentanti dokončili závod na Sibiři s velkou ztrátou. Ve smíšené štafetě byli předposlední, devátí.

Šlesingr udělal čtyři chyby na střelnici a na domácího vítěze Antona Šipulina ztratil 1:05,7 minuty. Za předposledním devátým místem, které obsadila norská legenda Ole Einar Björndalen, zaostal český biatlonista o více než dvacet sekund.

Dokonce půldruhé minuty chybělo k vyhnutí se poslednímu místu Soukalové. Královna uplynulé sezony SP si připsala pět chyb při střelbě a do cíle dorazila o 2:15,8 minuty později než vítězná Dorothea Wiererová z Itálie.

Devátou příčku obsadili Šlesingr se Soukalovou v závodu smíšených štafet, který vyhráli Björndalen a Italka Karin Oberhoferová. Češi na ně ztratili minutu.