Šlesingr po pokažené stojce: Sesypal jsem se jako žáček na olympiádě

Sport Sport
18. 12. 2015 8:05
Už měli nůž na krku, museli se zlepšit, jinak by přišly galeje o Vánocích. Čeští biatlonisté výhrůžku šéftrenéra Ondřeje Rybáře vzali vážně a hned tři z nich se dostali po čtvrtečním sprintu ve slovinské Pokljuce na bodovaná místa.
Michal Šlesingr
Michal Šlesingr | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Pokljuka - Už měli nůž na krku, museli se zlepšit, jinak by přišly galeje o Vánocích. Čeští biatlonisté výhrůžku šéftrenéra Ondřeje Rybáře vzali vážně a hned tři z nich se dostali po čtvrtečním sprintu ve slovinské Pokljuce na bodovaná místa.

Radost ale nemůže mít Michal Šlesingr, který po čisté ležce vyrobil hned čtyři chyby na stojce a mohl být rád, že se vůbec dostal do první šedesátky pro start ve stíhacím závodu.

Český reprezentant na prvních mezičasech chvíli vedl, než ho vystřídal lídr Světového poháru Martin Fourcade a i po ležce to vypadalo na dobrý výsledek. Na druhé položce ovšem přišlo absolutní selhání.

"Co k tomu mám říci, když mám v hlavě prázdno. Absolutně jsem tu položku neustál, sesypal jsem se, jako bych byl žáček, který startuje na olympiádě," citoval slova Šlesingra oficiální web českého biatlonu.

Moravec: S během jsem spokojený

Musel na čtyři trestná kola a jen skvělý běh ho dostal alespoň na 50. místo konečného pořadí. "Je to tím. že si na sebe sám vytvářím tlak, a pak se s tím nejsem schopný poprat," myslí si rodák z Ústí nad Orlicí.

O něco spokojenější mohl být Ondřej Moravec, který se vešel do první dvacítky, ale i on si dobrý výsledek pokazil stojkou, kde jednou minul. "Opakuju to stále do kola. Na odchodu musí být nula. Druhou položku jsem neodstřílel v rytmu. Moc jsem nad ní přemýšlel, z toho pramenila jak chyba, tak i časová ztráta," prohlásil.

Spokojený je prý ale s během. "I do závěrečného okruhu jsem měl dostatek sil, pokud však chci do desítky, a to chci, musím střílet za nula. Startovní pole je letos ještě vyrovnanější, než kdykoliv předtím,“ dodal Moravec.

Soukup: Závodilo se mi nejlíp v sezoně

To Jaroslav Soukup byl s čistou ležkou a jednou chybou na stojce spokojený. "Dnes se mi závodilo nejlépe z celé sezóny. Mám radost ze střelby. Stále více se posouvám k nule a doufám, že v tomto trendu budu pokračovat. Věřil jsem si ale, že další terče trefím. Měl jsem dobrou, stabilní polohu, a to mi dodávalo jistoty," řekl.

Co napravovat měl Michal Krčmář, na kterého byl po netaktickém výkonu ve štafetě šéftrenér hodně nazlobený. Ve čtvrtečním sprintu udělal po jedné chybě na každé položce a 39. místem získal alespoň dva body do hodnocení Světového poháru.

"Ležku jsem si hlídal, střílel jsem ji opatrně a dlouho. Byla z toho jedna chyba a velká úleva. Minutý terč vstoje mě však štve a hodně. Opakovaně jsem totiž minul cíl poslední ránou. Vím, že tuhle položku dokážu zvládnout lépe," uvedl.

Sprint čeká v pátek od 14:30 také biatlonistky. Závod můžete sledovat v naší online reportáži.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy