reklama
 
 

Skvělý obrat. Beachvolejbalistky Hermannová se Slukovou budou hrát v Hamburku o zlato

Aktualizováno 19. 8. 2018 12:03
České plážové volejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková otočily semifinálový zápas proti Australankám a na finálovém turnaj Světového okruhu si zahrají finále.

Hamburk - Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková postoupily na finálovém turnaji Světového okruhu v Hamburku do finále. Druhý pár světového žebříčku zvítězil nad Australankami Mariafe Artachovou a Taliquou Clancyovou 13:21, 21:19, 17:15. Jejich odpolední soupeřky v boji o prvenství budou Agatha, Duda z Brazílie.

Artachová s Clancyovou vyhrály základní skupinu, jedinou porážku jim v ní přitom uštědřila právě česká dvojice. Australanky z prvního místa postoupily přímo do semifinále, zatímco Hermannová a Nausch Sluková musely v sobotu absolvovat ještě třísetový čtvrtfinálový zápas s Kanaďankami Heather Bansleyovou a Brandie Wilkersonovou.

"Docela tady v Hamburku překonáváme naše tie-breakové rekordy, čtyři z pěti zápasů byly tříseťáky. Tohle cenné vítězství nás posílá do semíčka, takže se ani nezlobíme, že to děláme takhle napínavé pro všechny. Včetně nás samotných," napsaly české hráčky po čtvrtfinále na facebooku.

Odveta s Australankami ale začala velmi špatně. Po třech chybách Nausch Slukové na příjmu prohrával poslední evropský pár v turnaji 0:6 a osud prvního setu byl záhy zpečetěn.

Soupeřky zpočátku vedly i v druhé sadě, ale pak začala chybovat peruánská rodačka Artachová a český pár otočil až na 18:14. Australanky už dotahovaly marně, útok Hermannové při druhém setbolu znamenal pro české volejbalistky další tie-break.

Ten začal třemi australskými body, ale Češky dokázaly vyrovnat. Následně Hermannová s Nausch Slukovou smazaly dokonce čtyřbodovou ztrátu a propracovaly se ke třem mečbolům. Australanky ještě dvakrát vyrovnaly, ale za stavu 16:15 už krátký úder Nausch Slukové za síť nezastavily. České hráčky tak mohou přidat po Ostravě a vídeňském majoru třetí turnajový triumf v sezoně.

Agatha a Duda porazily v semifinále krajanky Mariu Antonelliovou a Carol. Dramatický první set vyhrály 31:29, druhý pak získaly tříbodovým rozdílem. Také ony se už v Hamburku s českou dvojicí utkaly, v závěrečném utkání ve skupině zvítězily 2:1.

Turnaj mužů vyhráli norští mistři Evropy Anders Mol a Christian Sörum. Ve finále zdolali ve dvou setech Poláky Michala Bryla s Grzegorzem Fijalkem a získali prémii 150.000 dolarů (3,4 milionu korun).

Finálový turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Hamburku:

Muži:

Finále: A. Mol, Sörum (2-Nor.) - Bryl, Fijalek (9-Pol.) 2:0 (19, 17),

o 3. místo: Kantor, Losiak (4-Pol.) - Thole, Wickler (1-Něm.) 2:1 (-19, 15, 13).

Ženy:

Semifinále: Hermannová, Nausch Sluková (2-ČR) - Artachová, Clancyová (7-Austr.) 2:1 (-13, 19, 15), Agatha, Duda (3-Braz.) - Antonelliová, Carol (4-Braz.) 2:0 (29, 18).

autoři: Sport, ČTK | 19. 8. 2018 10:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama