Skikrosařka Zemanová byla v druhém závodu v Idre jedenáctá

ČTK ČTK
14. 2. 2016 14:41
Skikrosařka Andrea Zemanová v závodu Světového poháru opět vypadla ve čtvrtfinále. Tentokrát však neobsadila desáté, ale jedenácté místo.
Andrea Zemanová
Andrea Zemanová | Foto: ČTK

Idre - Skikrosařka Andrea Zemanová obsadila v druhém závodu Světového poháru ve švédském Idre jedenácté místo. Stejně jako v sobotu, kdy byla desátá, vypadla ve čtvrtfinále.

Třiadvacetiletá Zemanová dojela druhá v osmifinále, ale v následné jízdě po těsném souboji na postup nedosáhla. Ve svém čtvrtfinále skončila třetí s odstupem osmi setin sekundy za druhou příčkou. Další česká reprezentantka Nikol Kučerová kvůli zranění v závodě nestartovala.

Závody vyhráli Švéd Victor Öhling Norberg a Kanaďanka Marielle Thompsonová.

SP v akrobatickém lyžování v Idre (Švédsko) - skikros:

Muži: 1. Öhling Norberg (Švéd.), 2. Zangerl (Rak.), 3. Lenherr (Švýc.).

Průběžné pořadí (po 10 ze 14 závodů): 1. Chapuis (Fr.) 584, 2. Leman 510, 3. Delbosco (oba Kan.) 478.

Ženy: 1. Thompsonová (Kan.), 2. Näslundová (Švéd.), 3. Baronová (Fr.), ...11. Zemanová (ČR).

Průběžné pořadí (po 10 ze 14 závodů): 1. Holmlundová (Švéd.) 815, 2. Thompsonová 607, 3. Baronová 539, ...18. Zemanová 167, 30. Kučerová (ČR) 35.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy