Skikrosařka Zemanová vstoupila do sezony šestým místem

ČTK ČTK
5. 12. 2015 14:00
Lyžařka Andrea Zemanová vstoupila do sezony Světového poháru ve skikrosu sedmým místem v Montafonu. V Rakousku tak zaznamenala svůj třetí nejlepší výsledek v kariéře.
Andrea Zemanová.
Andrea Zemanová. | Foto: Zlata Vostrá

Montafon (Rakousko) - Lyžařka Andrea Zemanová vstoupila do sezony Světového poháru ve skikrosu sedmým místem v Montafonu. V Rakousku tak zaznamenala svůj třetí nejlepší výsledek v kariéře.

Dvaadvacetiletá Zemanová byla sedmá už v kvalifikaci a vstup do vyřazovací části se jí maximálně povedl. Své čtvrtfinále vyhrála stylem start-cíl a prošla mezi nejlepších osm. V dalších dvou jízdách, v semifinále a následně i v malém finále, dojela pokaždé třetí.

Na lepší umístění v SP dosáhla dcera české sjezdařké legendy Bohumíra Zemana pouze letos v únoru v Aare, kde byla druhá a šestá.

SP v akrobatickém lyžování v Montafonu (Rakousko) - skikros:

Muži: 1. Delbosco, 2. Leman (oba Kan.), 3. Flisar (Slovin.).

Ženy: 1. Thompsonová (Kan.), 2. Holmlundová (Švéd.), 3. Ofnerová (Rak.), ...7. Zemanová (ČR).

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy