Skikrosařka Zemanová dál exceluje, v Innichenu vyhrála malé finále

ČTK ČTK
19. 12. 2015 15:23
Zvítězila Němka Heidi Zacherová před vedoucí ženou seriálu Annou Holmlundovou ze Švédska. Mezi muži vyhrál Francouz Jean Frederic Chapuis.
Andrea Zemanová
Andrea Zemanová | Foto: ČTK

Innichen - Skikrosařka Andrea Zemanová dojela pátá v závodu Světového poháru v Innichenu a zaznamenala druhý nejlepší výsledek v kariéře. Zvítězila Němka Heidi Zacherová před vedoucí ženou seriálu Annou Holmlundovou ze Švédska. Mezi muži vyhrál Francouz Jean Frederic Chapuis.

Dvaadvacetiletá Zemanová postoupila do závodu díky čtvrtému místu z páteční kvalifikace. Dnes vyhrála čtvrtfinálovou rozjížďku, ale v semifinále dojela třetí za Zacherovou a Holmlundovou. Chuť si spravila výhrou v malém finále.

Popáté v kariéře skončila Zemanová v desítce Světového poháru. Lépe dopadla jen letos v Aare, kde díky druhému místu stála na stupních vítězů.

Šanci dostat se do velkého finále bude mít Zemanová v neděli, kdy se pojede v Innichenu další závod, do kterého se kvalifikovala třetím časem.

Závod SP ve skikrosu v Innichenu (Itálie):

Muži: 1. Chapuis (Fr.), 2. Leman (Kan.), 3. Rohrweck (Rak.), 4. Midol (Fr.), 5. Flišar (Slovin.), 6. Fiva (Švýc.).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 15 závodů): 1. Delbosco (Kan.) 286 b., 2. Chapuis 270, 3. Leman 260.

Ženy: 1. Zacherová (Něm.), 2. Holmlundová, 3. Näslundová (obě Švéd.), 4. Baronová (Fr.), 5. Zemanová (ČR), 6. Bergerová Sabbatelová (Fr.).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 15 závodů): 1. Holmlundová 360, 2. Baronová 204, 3. Zacherová 198, ...13. Zemanová 91.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy