Před rokem sekl s prací elektrikáře. Teď Cross vydělal díky šipkám 12 milionů a je mistrem světa

ČTK Rudolf Černík, ČTK
2. 1. 2018 10:59
Pracoval jako elektrikář, v září 2016 však odložil zkoušečku do dílny. Angličan Rob Cross vsadil na to, že se bude živit šipkami. Udělal dobře. V pondělí porazil ve finále mistrovství světa legendárního Phila Taylora a kromě titulu získal i bonus téměř 12 milionů korun.
Rob Cross s trofejí pro mistra světa
Rob Cross s trofejí pro mistra světa | Foto: Twitter

Londýn/Praha - Napětí v londýnské hale Alexandra Palace, kde se tísnilo dva a půl tisíce fanoušků, by se dalo krájet. Ano, napětí je to správné slovo. Právě takovou přezdívku, v angličtině The Voltage, má Rob Cross díky svému nedávnému povolání elektrikáře. Teď ho však čekalo finále mistrovství světa proti Philu Taylorovi. Legendu šipkařského sportu v něm vzápětí poslal do sportovního důchodu s porážkou.

Když se Cross v roce 1990 narodil, slavil Taylor svůj první titul mistra světa. Zatímco mu rostl jeho budoucí přemožitel, přidal jich ještě patnáct.  "Dělal jsem, co jsem mohl, ale on hrál stejně nelítostně jako já před 25 lety. Ale i tak jsem prožil fantastickou kariéru," pokrčil 57letý Taylor rameny po posledním zápase.

O třicet let mladší krajan ho porazil 7:2. "Před patnácti lety jsem snil o tom, že si s ním vůbec někdy zahraju," prohlásil nový mistr světa a při slavnostním ceremoniálu pozval poraženého soupeře, aby spolu s ním pozvedl vítěznou trofej.

Taylor v minulosti dokázal vyhrát MS osmkrát za sebou (1995-2002), poslední titul získal před pěti lety. Během kariéry šipkami vydělal přes osm milionů eur (207 milionů korun). Nyní se po něm bude jmenovat trofej pro vítěze turnaje World Matchplay, který je nejvýznamnější šipkařskou akcí po MS. I tu Taylor dokázal vyhrát šestnáctkrát.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy