Sáblíková je podruhé akademickou mistryní světa

Sport ČTK Sport, ČTK
19. 12. 2012 13:11
Sáblíková s přehledem ovládla na akademickém šampionátu závod na 3000 metrů
Martina Sáblíková.
Martina Sáblíková. | Foto: Reuters

Zakopané - Rychlobruslařka Martina Sáblíková se dnes v polském Zakopaném stala podruhé akademickou mistryní světa.

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka po úterním triumfu v závodě na 3000 metrů ovládla i poloviční trať. Druhou Polku Natalii Czerwonkou porazila o 1,46 sekundy.

Na medailové umístění dnes dosáhl i Zdeněk Haselsberger, který získal bronz v závodě na 5000 metrů. Pavel Kulma byl čtvrtý. Již tři zlaté medaile na premiérovém akademickém MS získal domácí Jan Szymaňski, který vyhrál závody na 1000, 1500 i 5000 metrů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy