Rychlobruslařka Erbanová v Naganu šestá na kilometru

9. 12. 2012 9:24
Dvojnásobná olympijská vítězka Sáblíková na krátkých tratích v Japonsku nestartovala.
Karolína Erbanová.
Karolína Erbanová. | Foto: Reuters

Nagano - Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila na Světovém poháru v Naganu šesté místo v závodu na 1000 metrů, na poloviční trati skončila sedmá. V obou disciplínách dosáhla nejlepšího výsledku v sezoně.

Dvacetiletá tréninková kolegyně Martiny Sáblíkové zaostala na kilometru za medailovými příčkami o 43 setin sekundy. Zvítězila Kanaďanka Christine Nesbittová, Erbanová se v průběžném pořadí SP posunula na šesté místo.

Na pětistovce se česká reprezentantka i počtvrté v sezoně prosadila do elitní desítky. Stoprocentní úspěšnost si udržela vítězná Korejka I Sang-hwa, hranici 38 sekund vedle ní pokořila už jen Němka Jenny Wolfová. Erbanová zajela čas 38,47 a celkově je v SP na této sprinterské trati osmá.

Světový pohár v rychlobruslení v Naganu:

500 m: 1. I Sang-hwa (Korea) 37,60, 2. Wolfová (Něm.) 37,91, 3. Kodairaová (Jap.) 38,09, ...7. Erbanová (ČR) 38,47.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 12 závodů): 1. I Sang-hwa 400, 2. Richardsonová (USA) 275, 3. Wolfová 260, ...8. Erbanová 128.

1000 m: 1. Nesbittová (Kan.) 1:15,13, 2. Richardsonová 1:15,26, 3. Van Beeková (Niz.) 1:15,87, ...6. Erbanová 1:16,30.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 7 závodů): 1. Richardsonová 280, 2. Van Beeková 210, 3. Nesbittová 208, ...6. Erbanová 125.