Gesto úcty. Slavní All Blacks zatančili haku na Maradonovu počest

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 11. 2020 15:37
Památku zesnulé fotbalové legendy Diega Maradony uctili po svém i ragbisté Nového Zélandu.
Sam Cane pokládá na hřiště dres se jménem Diega Maradony.
Sam Cane pokládá na hřiště dres se jménem Diega Maradony. | Foto: Reuters

Před dnešním utkáním na turnaji tří národů proti Argentině položil kapitán trojnásobných mistrů světa Sam Cane do středu hřiště černý dres s číslem 10 a Maradonovou jmenovkou a poté tým All Black předvedl tradičně bojový tanec haku.

Gesto vyvolalo aplaus zaplněného hlediště stadionu v australském Newcastlu.

"Byl to symbolický projev úcty argentinské a světové legendě," řekl Cane agentuře AP po zápase, v němž Nový Zéland zvítězil 38:0. S nápadem prý přišel jeho spoluhráč T.J. Perenara. "Ragby stojí především na respektu a tohle byl projev úcty. Hodilo se to," uvedl Cane.

Soupeře o tom informoval až při losu mincí. "Jsem za to opravdu vděčný. Diego Maradona pro Argentinu samozřejmě hodně znamenal, takže díky All Blacks za tohle gesto," řekl argentinský rváček Pablo Matera.

Maradona zemřel ve středu v 60 letech na selhání srdce.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy