Gesto úcty. Slavní All Blacks zatančili haku na Maradonovu počest

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 11. 2020 15:37
Památku zesnulé fotbalové legendy Diega Maradony uctili po svém i ragbisté Nového Zélandu.
Sam Cane pokládá na hřiště dres se jménem Diega Maradony.
Sam Cane pokládá na hřiště dres se jménem Diega Maradony. | Foto: Reuters

Před dnešním utkáním na turnaji tří národů proti Argentině položil kapitán trojnásobných mistrů světa Sam Cane do středu hřiště černý dres s číslem 10 a Maradonovou jmenovkou a poté tým All Black předvedl tradičně bojový tanec haku.

Gesto vyvolalo aplaus zaplněného hlediště stadionu v australském Newcastlu.

"Byl to symbolický projev úcty argentinské a světové legendě," řekl Cane agentuře AP po zápase, v němž Nový Zéland zvítězil 38:0. S nápadem prý přišel jeho spoluhráč T.J. Perenara. "Ragby stojí především na respektu a tohle byl projev úcty. Hodilo se to," uvedl Cane.

Soupeře o tom informoval až při losu mincí. "Jsem za to opravdu vděčný. Diego Maradona pro Argentinu samozřejmě hodně znamenal, takže díky All Blacks za tohle gesto," řekl argentinský rváček Pablo Matera.

Maradona zemřel ve středu v 60 letech na selhání srdce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy