Sbohem, Diego. Pohřeb legendy doprovodily slzy i rvačky s policií, obřad byl soukromý

Pohřeb Diega Maradony
Maradonu pohřbili ve čtvrtek zhruba ve 20:00 místního času (kolem půlnoci SEČ).
Soukromá ceremonie se konala na hřbitově Jardín Bella Vista na předměstí argentinského hlavního města.
Desítky tisíc lidí měly ve čtvrtek možnost se s mistrem světa a argentinským národním hrdinou naposledy rozloučit v prezidentském paláci.
Tisíce fanoušků lemovaly také cestu, po které auto s jeho rakví pokrytou argentinskou vlajkou jelo na hřbitov v severovýchodní části Buenos Aires.
Foto: Reuters
Sport Sport
27. 11. 2020 1:39
Na hřbitově na předměstí Buenos Aires pohřbili ve čtvrtek večer místního času legendárního argentinského fotbalistu Diega Maradonu. Mistr světa z roku 1986 zemřel ve středu v 60 letech na infarkt.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy