Lions nebudou kvůli koronaviru obhajovat titul šampionů v americkém fotbalu

ČTK ČTK
14. 7. 2020 17:48
Česká liga amerického fotbalu začne v polovině srpna bez obhájců titulu. Vítězové loňského ročníku Prague Lions sezonu vynechají kvůli zdraví a bezpečí hráčů a jejich rodin i vzhledem k finančním ztrátám po pandemii covidu-19. Osmičlennou ligovou sestavu místo nich doplní Prague Mustangs.
Czech Bowl 2019, Prague Lions - Ostrava Steelers
Czech Bowl 2019, Prague Lions - Ostrava Steelers | Foto: Dalibor Sosna

Ligová sezona měla začít na jaře, kvůli koronaviru ji ale asociace posunula až na druhou polovinu roku. O titulu se rozhodne na přelomu října a listopadu.

Obhájci titulu Lions hrát nebudou, chtějí se soustředit na mládež a na přípravu na příští sezonu. "Po několika měsících rozprav s našimi hráči a ostatními členy programu jsme se rozhodli nezúčastnit se letošní seniorské sezony," uvedli na klubovém webu.

Místo nich se do soutěže zařadí jiný pražský celek Mustangs. "Je to pro nás obrovská výzva a postavíme se jí čelem. Víme ale, že jsme jasný outsider," řekl manažer Filip Kacerovský v tiskové zprávě.

Ve skupině Západ budou od 15. srpna hrát Prague Mustangs, Pilsen Patriots, Ústí nad Labem Blades a Vysočina Gladiators. Ve skupině Východ jsou vedle nováčka Přerov Mammoths dále Brno Alligators, Brno Sígrs a poražení finalisté z posledních tří sezon Ostrava Steelers.

Každý tým odehraje v základní části osm zápasů, po dvou mužstvech z obou skupin postoupí do semifinále. Za největší favority jsou považováni Steelers a Gladiators.

 

Právě se děje

před 5 minutami

V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

před 29 minutami

AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

Další zprávy