americký fotbal

Vedení NFL nabídlo všechny ligové stadiony pro potřeby očkování

Vedení ligy amerického fotbalu NFL nabídlo vládě stadiony všech účastníků elitní zámořské soutěže pro potřeby očkování proti koronaviru. Komisionář Roger Goodell sdělil písemně prezidentu Joeu Bidenovi, že kluby jsou připraveny poskytnout své arény k využití jako očkovací centra.

"NFL a našich 32 členských klubů se zavázaly, že se budou podílet na zajištění co největší dostupnosti vakcín. Proto každý tým NFL zpřístupní svůj stadion pro hromadné očkování široké veřejnosti," napsal Goodell. Doplnil, že stadiony už v posledních měsících efektivně posloužily například jako testovací centra.

V současnosti už stadiony sedmi klubů - Arizona Cardinals, Atlanta Falcons, Carolina Panthers, Baltimore Ravens, Houston Texans, Miami Dolphins a New England Patriots - fungují jako vakcinační centra. Goodell teď nabídl i zbývajících 23.

Biden už prohlásil, že nabídku využije. "Rozhodně. Řeknu svému týmu, že jsou k dispozici," řekl nový americký prezident v televizi CBS před nedělním Super Bowlem v Tampě, kterým sezona NFL vyvrcholila. Domácí Buccaneers v něm pod vedením legendárního quarterbacka Toma Bradyho porazili Kansas City Chiefs. Příští ročník začne 7. září.

Zdroj: ČTK
Pokračovat