Vysoká rychlost a náraz do sloupu. Tak zahynul manažer a hráč amerického fotbalu

Sport ČTK Sport, ČTK
2. 7. 2020 18:49
Lukáš Bencalík, hráč a manažer týmu amerického fotbalu Prague Lions byl obětí sobotní tragické automobilové havárie. Uvedl to server iSport.

Bencalíkův vůz v sobotu brzy ráno v pražské Novovysočanské ulici narazil do sloupu u čerpací stanice. Podle isportu jel vůz velmi vysokou rychlostí mezi 150 až 200 km/h.

"Výsledky pitvy, která ukáže, zda nebyl řidič pod vlivem návykových látek, budou k dispozici zhruba za měsíc," dodal policejní mluvčí Jan Daněk.

Nehoda se stala přibližně ve 04:30. Zasahovali u ní i hasiči, kteří 31letého řidiče po nárazu do sloupu vyprošťovali, a zdravotnická záchranná služba. Muži už ale nemohli pomoci, na místě zemřel.

Bencalík prožil vrchol kariéry loni v červnu, kdy se jeho klub Prague Lions po 13 dlouhých letech dočkal vítězství v Czech Bowlu. V Ostravě porazili domácí Steelers 29:23 a oslavili tak svůj pátý titul šampionů domácí ligy amerického fotbalu.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy