"Orel Eddie" nebude skákat na Turné, FIS to nepovolí

ČTK ČTK
17. 12. 2013 9:18
Čerstvý padesátník se chystal nastoupit jako předskokan při novoročním závodu Turné čtyř můstků v Ga-Pa, ale narazil u lyžařské federace FIS.
Eddie Edwards skáče na Turné čtyř můstků (1989) | Video: Sport

Berlín - Plánovaný návrat populárního "Orla Eddieho" na skokanské můstky se konat nebude. Čerstvý padesátník se chystal nastoupit jako předskokan při novoročním závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu, ale narazil u lyžařské federace FIS.

Britský svaz totiž Michaela Edwardse oficiálně nepřihlásil a navíc FIS nehodlá převzít zodpovědnost za skokana, který proslul extrémně krátkými skoky.

"Nedostali jsme od britského svazu žádnou přihlášku. Takže startovat nemůže. A navíc tady nejde o nějakou show, ale o regulérní závod Světového poháru," prohlásil v pondělí ředitel skokanských závodů FIS Walter Hofer.

FIS nechce riskovat jeho zranění

Edwards se proslavil během olympiády v Calgary v roce 1988, kde skončil jasně poslední, ale získal si srdce fanoušků. snažil se pak ještě nominovat na další troje hry, ale když mu nevyšlo ani Nagano 1998, ukončil kariéru. Teď chtěl oprášit 17 let starou kombinézu a znovu se spustit z můstku.

"Skoky jsou rizikový sport, jakmile se někdo pustí do nájezdové stopy, nedá se předvídat, co se stane. Co když Orel Eddie spadne a těžce se zraní? Tuto zodpovědnost na sebe brát nebudeme," uvedl Hofer.

Edwards uvažuje o tom, že se na Turné do Ga-Pa přijede podívat alespoň jako divák.

 

Právě se děje

Další zprávy