Skokan Schlierenzauer vyhrál v Lillehammeru, Janda bez bodu

7. 12. 2013 19:08
Rakouský skokan Gregor Schlierenzauer vyhrál závod Světového poháru v Lillehammeru a po druhém vítězství za sebou se dostal do čela seriálu.
Gregor Schlierenzauer.
Gregor Schlierenzauer. | Foto: Reuters

Lillehammer - Rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer vyhrál závod Světového poháru v Lillehammeru a po druhém vítězství za sebou se dostal do čela seriálu. Jediný Čech v závodu na středním můstku Jakub Janda nepostoupil z 35. místa do druhého kola.

Třiadvacetiletý Schlierenzauer vyhrál minulý týden v Kuusamu a celkové pořadí vede přesto, že do úvodního závodu sezony v Klingenthalu odmítl kvůli nebezpečným povětrnostním podmínkám nastoupit. Obhájce celkového prvenství v SP si dnes připsal 52. triumf v kariéře.

Druhý skončil Japonec Takeuči

Základ k pátému vítězství v Lillehammeru položil Schlierenzauer v prvním kole, v němž jako jediný překonal o 5,5 metru stometrovou hranici. Z osmibodového náskoku mírně v druhém kole ztratil, přesto druhého Japonce Taku Takeučiho porazil bezpečně o pět bodů.

Na třetím místě skončil při debutu v olympijské sezoně Němec Richard Freitag, jenž má za sebou desetitýdenní pauzu kvůli zlomené kůstce v noze.

Pětatřicetiletý vítěz Světového poháru z roku 2006 Janda dostal za skok 89 metrů v prvním kole 121,1 bodu a od postupové třicítky ho dělilo 2,2 bodu. Zbývající Češi neprošli páteční kvalifikací.

V neděli se v Lillehammeru bude skákat na velkém můstku.

Závod SP ve skocích na lyžích v Lillehammeru (Norsko):

1. Schlierenzauer (Rak.) 288,5 b. (105,5+97 m), 2. Takeuči (Jap.) 283,5 (99+100,5), 3. Freitag (Něm.) 280,3 (94,5+101), 4. Bardal (Nor.) 277,1 (97+99), 5. Kot (Pol.) 276,9 (98,5+99), 6. Wellinger 276,2 (98+103,5), 7. Freund (oba Něm.) 272,9 (96+98), 8. Kranjec (Slovin.) 271,3 (97+97,5), 9. Velta (Nor.) 270,8 (96,5+96,5), 10. Kasai (Jap.) 268,8 (94+96), ...35. Janda (ČR) 121,1 (89).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 27 závodů): 1. Schlierenzauer 200, 2. Takeuči 159, 3. Wellinger 136, 4. Kraus (Něm.) 136, 5. Biegun (Pol.) 113, 6. Kot 95, ...29. Janda 22.

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.