Nejdelší etapu Vuelty vyhrál v mlze De Marchi, dál vede Aru

ČTK ČTK
5. 9. 2015 18:43
Červený dres lídra uhájil v dlouhém dni plném kopců jeho krajan Fabio Aru z Astany, sedm etap před koncem závodu má k dobru 26 sekund.
Fabio Aru
Fabio Aru | Foto: Reuters

Fuente del Chivo - Čtrnáctou a nejdelší etapu letošní Vuelty vyhrál po 215 kilometrech a úspěšném úniku italský cyklista Alessandro De Marchi z týmu BMC. Červený dres lídra uhájil v dlouhém dni plném kopců jeho krajan Fabio Aru z Astany, sedm etap před koncem závodu má k dobru 26 sekund.

Dnešní horská etapa se startem ve Vitórii končila v lyžařském středisku Alto Campoo, cyklisté dojížděli do výšky takřka 2000 metrů nad mořem v husté mlze a chladu. Devětadvacetiletý De Marchi vybojoval druhý etapový triumf na Grand Tours v kariéře a druhý na Vueltě po loňském vavřínu.

Aru dorazil ve společnosti hlavních rivalů v boji o červený dres se ztrátou tří a půl minuty a v závěsu za Joaquinem Rodríguezem z Kaťuše, který dnes z jeho náskoku ubral jednu vteřinu a dál je druhý.

Peloton nyní další dvě horské etapy, po nich bude následovat v úterý volný den. Vuelta skončí příští neděli v Madridu.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 14. etapa: Vitoria - Fuente del Chivo (215 km):

1. De Marchi (It./BMC) 5:43:12, 2. Puccio (It./Sky) -21, 3. Rojas (Šp./Movistar) -32, 4. Cherel (Fr./AG2R) -38, 5. Quintero (Kol./Colombia) -1:00, 6. Quintana (Kol./Movistar) -3:32, 7. Rodríguez (Šp./Kaťuša) -3:38, 8. Chaves (Kol./Orica), 9. Aru (It./Astana) oba -3:39, 10. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) -3:44.

Průběžné pořadí: 1. Aru 57:20:10, 2. Rodríguez -26, 3. Dumoulin (Niz./Giant) -49, 4. Chaves -1:29, 5. Majka -1:33, 6. Nieve (Šp./Sky) -2:10, 7. Valverde (Šp./Movistar) -2:11, 8. Moreno (Šp./Kaťuša) -2:13, 9. Quintana -3:00, 10. Sicard (Fr./Europcar) -3:39.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy