Froome kvůli zlomené kosti končí na Vueltě

ČTK ČTK
3. 9. 2015 12:06
Vítěz Tour de France má následkem středečního těžkého pádu zlomenou zánártní kost. Odhalilo to dnešní podrobné vyšetření.
Chris Froome
Chris Froome | Foto: Reuters

Escaldes-Engordany - Britský cyklista Chris Froome byl nucen odstoupit z Vuelty. Vítěz Tour de France má následkem středečního těžkého pádu zlomenou zánártní kost. Odhalilo to dnešní podrobné vyšetření.

Froome usiloval o výjimečný vítězný double z Tour a Vuelty v jednom roce. Místo toho ale třicetiletý lídr týmu Sky zažil druhé odstoupení z posledních čtyř absolvovaných Grand Tours kvůli zdravotním potížím. Loni, kdy obhajoval první titul z Tour de France, opustil peloton již během páté etapy po dvou pádech, jejichž výsledkem byla fraktura v levém zápěstí a na pravé ruce.

Nynější zdravotní problém pro něho téměř jistě znamená vedle ztráty naděje na double, na který v minulosti dosáhli jen Francouzi Jacques Anquetil (1963) a Bernard Hinault (1978), zároveň i konec sezony. Před středeční 11. etapou, kdy dojel do cíle se ztrátou téměř devíti minut, ztrácel z osmé příčky celkové klasifikace minutu a 18 vteřin.

Froome měl ve středu pád již po třech odjetých kilometrech, kdy narazil do dřevěné bariéry lemující silnici a zároveň i do blízké zdi. Zranil si nohu, problémy měl ale očividně i s ramenem a levým kolenem. Etapu sice dokončil, ale v cíli slezl z kola s velkou námahou a opřený o asistenta odkulhal do týmového vozu.

"Vše, co jsem mohl dělat po tom pádu, bylo jet svou vlastní rychlostí. Opravdu hodně to bolí a ten pád mě stál hodně námahy. Jen jsem přesvědčoval sám sebe, abych alespoň dojel do cíle," popsal Froome. Manko, které nabral, pro něho znamenalo propad na 15. místo celkového pořadí se ztrátou sedmi a půl minuty na nového lídra Fabia Arua z Itálie.

 

Právě se děje

Další zprávy