Černý den v Singapuru. Šafářová padla po boji, Kvitová selhala

Zklamání a zmar. Tak se české hvězdy v Singapuru musely sklonit
Kvitová vstoupila do prvního utkání v Singapuru také špatně. Brzy pustila soupeřku do vedení 3:1. Němka se dobře pohybovala a vyčkávala na chyby soupeřky, které přicházely. Česká hráčka poté ztratila servis ještě jednou a prohrála první sadu 2:6.
To druhý set byl z pohledu rodačky z Bílovce o poznání lepší. Dokonce hned soupeřku brejkla a dostala se do vedení 3:0. Poté obě hráčky rozjely horskou dráhu. Němka nejprve snížila na 2:3, ale nedokázala to potvrdit servisem. Kvitová tak opět vedla o dva gemy.
Jenže ani ona nedokázala otěže zápasu udržet pevně v rukou, kupila chyby a servis se jí nedařit tak, jak by chtěla. Kerberová tak otočila na 5:4 a šla podávat. Česká hráčka se přesto oklepala a srovnala na 5:5 a dotáhla sadu až do zkrácené hry. Tam už ale vládla německá tenistka.
Aktualizováno 26. 10. 2015 17:15
Lucie Šafářová při své singlové premiéře na Turnaji mistryň prohrála ve dvou setech se světovou trojkou Garbiňe Muguruzaovou. Petra Kvitová po špatném výkonu nestačila na Němku Angelique Kerberovou.

Singapur - Lucie Šafářová při své singlové premiéře na tenisovém Turnaji mistryň prohrála. Česká hráčka v Singapuru přes statečný výkon nestačila na španělskou favoritku Garbiňe Muguruzaovou, které v utkání Bílé skupiny podlehla po setech 3:6 a 6:7.

Pondělní zápasy Šafářové a Kvitové sledujeme živě zde.

Ve druhém utkání skupiny pak prohrála i Petra Kvitová, jejíž první soupeřkou na prestižním podniku pro osm nejlepších hráček sezony byla Němka Angelique Kerberová. Česká tenistka po špatném výkonu ztratila zápas poměrem 2:6, 6:7.

Šafářová: Nehrála jsem špatně

Světová devítka Šafářová nastoupila do zápasu proti třetí hráčce žebříčku WTA s vědomím, že je jasnou outsiderkou. Zatímco Muguruzaová hraje na podzim ve skvělé formě, Šafářová si po šestitýdenní pauze po US Open připsala dvě brzké porážky na turnajích v Linci a Moskvě.

Samotný duel papírové předpoklady potvrdil. Španělka šla rychle do brejku a soupeřku přehrávala tvrdými údery od základní čáry. Když ale bylo třeba, vytáhla ze svého arzenálu také špičkový kraťas. Podívejte se:

Česká hráčka na returnu nedokázala Muguruzaové čelit a v celém prvním setu si nepřipsala ani jeden brejkbol. Ve druhém to bylo lepší. Šafářová hrála odvážněji a prezentovala se sympatickým výkonem. Celý set dotáhla až do závěrečného tie-breaku, v něm ale na španělskou ranařku nestačila a zápas ztratila ve dvou setech.

"Myslím, že jsem nehrála špatně. Ona si víc věřila v důležitých míčích a v rozhodujících okamžicích do toho víc šla," řekla Šafářová. "I když jsem prohrála, tak to byl vyrovnaný zápas se světovou trojkou. Musím si z toho vzít to pozitivní," řekla po utkání brněnská rodačka.

Kvitová ve druhé sadě nezvládla horskou dráhu

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Dvouhra:

Bílá skupina:

Muguruzaová (2-Šp.) - Šafářová (8-ČR) 6:3, 7:6 (7:4), Kerberová (6-Něm.) - Kvitová (4-ČR) 6:2, 7:6 (7:3

Čtyřhra:

Chan Hao-ching, Chan Yung-jan (3-Tchaj-wan) - Garciaová, Srebotniková (5-Fr./Slovin.) 6:4, 7:6 (7:5).

Červená skupina:

Hingisová, Mirzaová (1-Švýc./Ind.) - Kopsová-Jonesová, Spearsová (6-USA) 6:4, 6:2.