Garbiňe Muguruzaová

Garbiňe Muguruzaová

Španělská tenistka narozená 8. října 1993 ve Venezuele, tenis začala hrát v šesti letech, když se její rodiče přestěhovali  do Španělska. Největším úspěchem je vítězství ve French Open 2016.

Do Ostravy přijedou i hvězdy Muguruzaová a Bertensová

Dvojnásobná grandslamová vítězka Garbiňe Muguruzaová a Nizozemka Kiki Bertensová jsou dalšími hvězdami, které by se měly představit na říjnovém halovém turnaji tenistek v Ostravě. Účast Španělky, která v roce 2016 ovládla Roland Garros a rok nato Wimbledon, a Nizozemky oznámili pořadatelé na sociálních sítích.

Bývala světová jednička a finalistka letošního Australian Open Muguruzaová a aktuální světová osmička Bertensová doplnily ve startovním poli české hráčky Karolínu Plíškovou a Karolínu Muchovou.

J&T Banka Ostrava Open 2020 kategorie Premier se uskuteční s dotací 528.500 dolarů 19. až 25. října a přístup do Ostravar Areny mají mít i fanoušci. Organizátoři odhadují, že každý den by se mohlo dostat do haly až pět tisíc diváků.

Bývalá světová šestka Suárezová skončí po příští sezoně s tenisem

Španělská tenistka Carla Suárezová po příští sezoně ukončí kariéru. Během ní byla jednatřicetiletá hráčka ve světovém žebříčku nejvýše na šestém místě, vyhrála dva turnaje WTA ve dvouhře a tři ve čtyřhře.

"Už mě začínají více zajímat jiné věci a tenis je sport, který vyžaduje mnoho odříkání," uvedla Suárezová, které nyní patří v žebříčku 55. místo.

Největšího úspěchu dosáhla v únoru 2016, kdy ovládla turnaj v Dauhá. O dva roky dříve vybojovala titul v portugalském Oeiras. Dalších devět finálových účastí se jí v triumf proměnit nepovedlo. Všechny tři deblové trofeje získala s krajankou Garbiňe Muguruzaovou.

Tenisovou profesionálkou Suárezová je od roku 2003, na odměnách vydělala přes 11,5 milionu dolarů.

Zdroj: ČTK
Pokračovat