Manželka doufá, že Bauer skončí: Málem jsme zbořili barák

Bauerův stříbrný závod: Vyčerpání v cíli a radost s medailí
Zkušený český závodník absolvoval s největší pravděpodobností poslední závod kariéry na mistrovství světa. A dal si hodně záležet. Ve druhé polovině klání často táhl celé pole favoritů a na prvním místě se držel až do samotného finiše.
Šťastný výraz stříbrného medailisty poté, co trochu rozdýchal náročnou padesátikilometrovou trať. Jelo se v těžkých podmínkách, bezmála dvě a půl hodiny.
Finský závodník nevypadá nejlépe, v pozadí přijímá "první pomoc" Lukáš Bauer.
Není divu, že někteří závodníci vzdali celé klání už v průběhu maratonu.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
2. 3. 2015 6:05
Dům běžce na lyžích Lukáše Bauera na Božím Daru se odpoledne otřásal v základech a žena Kateřina ho doma s kamarády u televizní obrazovky hlasitě povzbuzovala v boji o medaili na MS.

Praha / Boží Dar - Dům běžce na lyžích Lukáše Bauera na Božím Daru se odpoledne otřásal v základech. Jeho majitel zrovna finišoval pro stříbro na padesátce na mistrovství světa ve švédském Falunu a jeho žena Kateřina doma s kamarády u televizní obrazovky hlasitě povzbuzovala.

"Fandili jsme mohutně. Posledních pět kilometrů jsme řvali, že jsme málem zbořili barák," popsala Bauerová, bývalá reprezentantka v běhu na lyžích, jak prožívala závěr padesátky s hromadným startem s dcerou Anetou a přáteli. Bauerův skoro jedenáctiletý syn Matyáš sledoval tatínka s kamarády na soustředění.

"Ukázal, že je jednička"

Po úspěšném finiši manžela se šla vyvětrat na procházku se psem. "Ještě teď mě bolí z toho řvaní hlava," říkala Bauerová do telefonu. Slzy jí po tvářích netekly. "Dojatá jsem ale byla, to jo. Bylo to naprosto úžasné. Ta radost je obrovská," řekla.

Bauer si pro druhou medaili z mistrovství světa dojel v 37 letech. "Medaile je pro něj odměnou za všechny roky, kdy už mu moc lidí nevěřilo. Ukázal, že je jednička a že na to pořád má. Škarohlídům, kteří říkali, že je starý, ukázal, že pořád dokáže jezdit na medaili. Patří už k nejstarším, ale umí," řekla Bauerová.

Ráno před závodem s manželem mluvila. Lyžování ovšem vůbec neřešili. "Bavili jsme se o provozních věcech tady doma," prozradila a dodala: "Jen prohodil, že ho trochu bolí záda, ale věřil si. To z něj bylo cítit. Doufal, že to dobře dopadne."

Za medaili bude dort

Při závodu už si Bauerová v závěru myslela, že muž nevyužije poslední možnost vyměnit lyže. "Ale nikomu netrvala výměna lyží dlouho a vrátil se na konec balíku, takže to byl dobrý tah," řekla a vychutnala si závěrečný sprint. "Asi je po padesáti kilometrech dobrý sprinter. Ufinišoval to skvěle a ještě si to dovolil v cíli užít, že to tam posledních pár metrů dofrčel. Užil si to a byl dneska silný. Měl na to."

Bauerová pracuje v nemocnici v Ostrově nad Ohří na novorozeneckém oddělení a pro stříbrného medailistu na pondělní večer připraví na přivítanou nepečený dort. "Jablkový s piškoty. To má rád, a asi tradiční řízky," plánovala.

Padesátka byla nejspíše posledním Bauerovým závodem na světovém šampionátu. "Tuhle otázku nechci řešit ani hypoteticky," řekla nejdříve manželka trojnásobného olympijského medailisty a doplnila: "Doufám, že jo. Probíráme, co dál, ale těžko říci. Já bych byla radši, ale když mu to vyšlo, tak se třeba bude blbě končit."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Neymar věnoval milion dolarů na boj s koronavirem

Brazilská fotbalová hvězda Neymar věnoval milion dolarů (25,7 milionu korun) na boj s koronavirem v rodné zemi. Podle televizní stanice SBT částku rozdělil mezi brazilskou pobočku dětského fondu UNICEF a nadaci svého přítele televizního moderátora Luciana Hucka.

Podobně se nedávno zachoval i Neymarův spoluhráč z Paris St. Germain Kylian Mbappé, který věnoval významnou částku francouzské charitativní organizaci. Výše jeho příspěvku nebyla zveřejněna.

Neymar tráví období pandemie ve své vile v Mangaratibě ve státu Rio de Janeiro. V minulých dnech čelil kritice, že po příletu do Brazílie nedodržuje karanténu, když se ukázal s přáteli na beachvolejbalovém hřišti. Hráč však uvedl, že je v izolaci a stýká se jen s lidmi, kteří přijeli z Francie s ním.

Osmadvacetiletý Brazilec je třetím nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa. Podle magazínu France Football si v této sezoně přijde na 95 milionů eur. Lépe jsou na tom jen Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy