Lukáš Bauer

Lukáš Bauer

Lukáš Bauer (*1977) je český reprezentant v běhu na lyžích. Jeho největším úspěchem jsou tři olympijské medaile (dvě stříbra z Vancouveru, jeden bronz z Turína) a dvě stříbra ze světového šampionátu (v Liberci 2009 a Falunu 2015).

Dokázal také dvakrát ovládnout Tour de Ski (2008, 2010). Na OH Soči 2014 skončil na klasické patnáctce pátý.

Bauer se stal trenérem polských běžců, dál má i laufařský tým
Zimní sporty

Lukáš Bauer se stal na tři sezony do zimní olympiády v Pekingu 2022 trenérem polské mužské reprezentace v běhu na lyžích.
Glóbus jako narozeninový dárek. Ledecká je počtvrté v řadě vítězkou Světového poháru

Seriál v paralelních disciplínách ovládla Ledecká počtvrté v řadě, což se dosud nikomu nepodařilo. Ve Winterbergu jí stačila pátá pozice.
Soumrak lyžování v Česku. Sněhu ubývá a děla klimatickou změnu nezastaví

České profesionální i amatérské lyžování čekají chmurné vyhlídky. Kvůli globálním změnám klimatu.
Talent nestačí, mladým chybí víc dravosti, říká Bauer. Změny na svazu neprosadil

Bez jasného lídra, který by táhl ostatní, vstoupí do nové sezony čeští běžci na lyžích.
Nový Bauer? Nejhorší je přesvědčit děti, že to není ztráta času, říká trenér běžců
Ostatní sporty

Podepsal se pod úspěchy Lukáše Bauera či Martina Koukala. Teď vede trenér běžců na lyžích Miroslav Petrásek mládež a doufá, že vychová další hvězdu.
Víc než nádherný úlet. Bauer ve skiatlonu Jakšovi nevěřil, teď mu uznale tleská
Olympijské hry

Deváté místo Martina Jakše v olympijském skiatlonu zaskočilo i Lukáše Bauera.
Lyžařka Smutná zase dojela druhá jen těsně, od triumfu ji dělily desetiny sekundy

Podobně jako před týdnem rozhodovaly o vítězce 50 kilometrového běhu na lyžích metry. Opět zvítězila Johanssonová Norgrenová před Kateřinou Smutnou.
Chtěl bych jet rychleji, ale nejde to. Už jsem víc manažer než sportovec, směje se Bauer

Od Nagana v roce 1998 nevynechal běžec na lyžích Lukáš Bauer ani jedny ZOH. Chybět bude trojnásobný medailista z her až nyní v Pchjongčchangu.
Trenér mládeže i biochemik v armádě. Co dnes dělá bronzová štafeta z Vancouveru?

Na olympijských hrách Ve Vancouveru v roce 2010 si běžci na lyžích Martin Koukal, Jiří Magál, Lukáš Bauer a Martin Jakš dojeli pro bronz.
Smutná přišla pátým místem v Reistadlöpetu o naději na prvenství. Bauer doběhl mezi muži čtvrtý

Jistou vítězkou série Ski Classic je Britta Johanssonová-Norgrenová ze Švédska,která si v Norsku pojistila nedostižný náskok.
Smutná se vrátila na stupně vítězů, ve Švédsku doběhla v závodě Ski Classics druhá

Porazila ji jen domácí favoritka Britta Johanssonová-Norgrenová. Další Češka Klára Moravcová obsadila dvanácté místo. Mezi muži kraloval Aukland.
Že není žádný můj nástupce? Chce to lepší servis od svazu a ochotu dřít, říká Bauer

Lukáš Bauer si i do současných poměru v českém běžeckém lyžování, které by chtěly zlepšit.
Smutnou zradily lyže, místo obhajoby Vasův běh nedokončila

Lukáš Bauer, který stejně jako Kateřina Smutná přijel ze světového šampionátu v Lahti, doběhl na 37. místě se ztrátou téměř sedmi minut na vítěze.
"Hrabavou" patnáctku vyhrál Niskanen, Bauer se rozloučil s MS 19. místem

Pětadvacetiletý Niskanen porazil v intervalovém závodu o 17,9 sekundy Nora Martina Johnsruda Sundbyho, jenž v Lahti získal druhé stříbro po skiatlonu.
V Lahti se představí 26 českých lyžařů, Bauera čeká poslední MS

Na mistrovství světa v klasickém lyžování v Lahti se představí 26 českých závodníků.
Běžkyně Smutná ovládla ve Ski Classics i La Diagonelu

Lyžařka Kateřina Smutná vyhrála ve Svatém Mořici La Diagonelu na 50 kilometrů klasicky a ovládla druhý závod Ski Classics v řadě.
Smutná vyhrála dálkový běh Kaiser Maximilian Lauf, soupeřky zaskočila volbou mázy

Mezi muži kraloval Nor Andreas Nygaard, Petr Novák byl sedmý, Lukáš Bauer dojel na 23. místě.
Björgenová se po mateřské vrátila vítězstvím. Češky nebodovaly, mezi muži dojel Bauer devětadvacátý

V závodě na 10 kilometrů klasickou technikou dojela z českých reprezentantek nejlépe Petra Nováková na 33. pozici, z mužů bodoval jen veterán Bauer.
Poslední zima? Na olympiádě budu maximálně jako divák, slibuje Bauer. Ale nikdo mu nevěří

Už po loňském mistrovství světa chtěl český běžec na lyžích Lukáš Bauer ukončit profesionální kariéru. Rozhodl se ale pokračovat.