Lyžařka Höflová-Rieschová ukončila ve 29 letech kariéru

ČTK ČTK
20. 3. 2014 15:06
Trojnásobná olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa ve sjezdovém lyžování Maria Höflová-Rieschová ukončila kariéru.
Maria Höflová-Rieschová se zlatou olympijskou medailí.
Maria Höflová-Rieschová se zlatou olympijskou medailí. | Foto: Reuters

Mnichov - Trojnásobná olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa ve sjezdovém lyžování Maria Höflová-Rieschová ukončila kariéru.

Devětadvacetiletá Němka to oznámila dnes v Mnichově poté, co dodatečně převzala malý křišťálový glóbus za triumf v hodnocení sjezdu Světového poháru.

Höflová-Rieschová závodila ve Světovém poháru od šestnácti let a během třinácti let vyhrála téměř vše, co se dalo. V elitním seriálu získala 27 prvenství ve čtyřech disciplínách, nepovedlo se jí vyhrát jen obří slalom.

V roce 2011 ovládla celkové hodnocení SP, k tomu přidala pět malých glóbů za disciplíny. Ten poslední za sjezd přebírala dnes, neboť minulý týden ve finále SP v Lenzerheide putovala po pádu ve sjezdu rovnou ze svahu do nemocnice.

Kariéru oficiálně ukončila necelý měsíc poté, co v Soči obhájila zlato v kombinaci z Vancouveru a potřetí v kariéře se stala olympijskou vítězkou. Kromě toho má ve sbírce z her v roce 2010 také zlato ze slalomu a ze Soči stříbro ze super-G.

"Dala jsem toho do této sezony tolik, všechno, co jsem měla. Udělala jsem všechno pro to, abych znovu dosáhla toho největšího cíle. Tenhle velký sen se mi znovu splnil a člověk by měl skončit, když je to nejkrásnější," řekla Höflová-Rieschová.

Rodačka z Garmisch-Partenkirchenu má kromě čtyř medailí z olympijských her ve sbírce šest cenných kovů ze světových šampionátů. Zlaté ze slalomu v roce 2009 a kombinace 2013 a čtyři bronzy.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy