FOTO Vysvědčení Čechů: Snowboardistky skvělé, kdo propadl?

Českou královnou letošní zimy je Šárka Pančochová. Česká snowboardistka ovládla Světový pohár jako čtvrtý Čech v historii.
ŠÁRKA PANČOCHOVÁ - 1. místo - Samková třetí, Ledecká druhá a Pančochová ve slopestylu nejlepší! To je skvělé vysvědčení českých snowboardistek v letošní sezoně Světového poháru. Pančochová měla smůlu na olympiádě, triumfem v celkovém pořadí SP si ale zklamání částečně vynahradila. Po Bauerovi, Krausovi a Jandovi se stala teprve čtvrtým českým sportovcem, který seriál ovládl.
MARTINA SÁBLÍKOVÁ - 1. místo - Poosmé za sebou vyhrála česká rychlobruslařská hvězda celkové hodnocení Světového poháru. Sáblíková se sice před olympiádou v Soči, na které získala zlato a stříbro, potýkala se zraněními, přesto na dlouhých tratích opět excelovala. Také ona zaslouží jedničku podtrženou.
ESTER LEDECKÁ - 2. místo - Ale zpět ke snowboardistkám. Ester Ledecká před olympiádou zářila a ve slovinském Rogle vyhrála poprvé v kariéře závod SP. Předtím skončila druhá a třetí v Bad Gasteinu. V celkovém pořadí pak osmnáctiletá snowboardistka skončila na úžasném druhém místě za Švýcarkou Kummerovou. Také ona si tímto úspěchem vynahradila nevydařenou olympiádu.
GABRIELA SOUKALOVÁ - 4. místo - Od začátku sezony vládla Gabriela Soukalová pelotonu biatlonistek. O žlutý trikot však přišla v italské Anterselvě. Byla to smůla, české hvězdě se při sprintu rozbila zbraň. Po olympiádě pak musela Soukalová vynechat závody v Pokljuce, přesto se nakonec vyšplahala zpět na čtvrté místo, mezi největší hvězdy.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Sport
25. 3. 2014 10:10
Podívejte se ve fotogalerii, jak si vedli v letošním Světovém poháru čeští reprezentanti v zimních sportech.

Podívejte se v aktualizované fotogalerii, jak si vedli v letošním Světovém poháru čeští reprezentanti a reprezentantky v zimních sportech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy